Dzień czwarty Mistrzostw Świata w Modelarstwie Kosmicznym

Czwarty dzień Mistrzostw Świata, tym razem bez medali

Dzień czwarty Mistrzostw Świata w Modelarstwie Kosmicznym już za nami. Niestety bez osiągnięć medalowych…

Nasza ekipa seniorów w klasie S8E/p w składzie Paweł Janisiewicz, Edward Wowry i Wojciech Bobrowski oddała 9 bardzo dobrych, punktowanych lotów, lecz niestety wynik nie wystarczył na miejsce na podium. Mistrzami Świata została ekipa z Chin, zdobywając jednocześnie 2 medale indywidualne (złoto i srebro).

Równocześnie z dobrej strony pokazała się nasza ekipa juniorów w konkurencji S5B; Hubert Przedwolski, Piotr Sułkowski oraz Michał Bobrowski oddali loty na maksimum możliwości swoich modeli wysokościowych, lecz i tym razem konkurencja okazała się lepsza – Mistrzami Świata została ekipa z Rumunii.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo parny, powietrze było gęste i mocno termiczne, co ułatwiało loty pilotom rakietoszybowców S8E/p. Przez kilkudniową kumulację wilgoci w powietrzu, wieczorem przeszła tędy potężna ulewa z gradem, która doprowadziła do chwilowego braku prądu w całym kompleksie. Medali dziś niestety nie było, ale atrakcji nie zabrakło!

Jutro rozegrane zostaną konkurencje S8D i S4A (juniorzy), oraz S5C i S9A (seniorzy), więc znowu mamy bardzo duże szanse na sukces i wysokie miejsca na podium. W zeszłym roku na Mistrzostwach Europy w Rumuni, nasze teamy zdobyły wiele medali w tych kategoriach!