Przejdź do treści
Źródło artykułu

19. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2024

Kolejny raz na nałęczowskim niebie będzie można zobaczyć mnóstwo kolorowych balonów. W imieniu organizatorów zapraszamy pilotów z ekipami do udziału w 19. Międzynarodowych Zawodach Balonowych – Balonowy Puchar Polski – Nałęczów 2024 oraz 12. Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 8 – 11 sierpnia 2024 r.

Organizatorem zawodów jest Aerostat Adam Gruszecki, a gospodarzem zawodów – Urząd Miasta i Gminy Nałęczów.

Co roku nałęczowskie zawody balonowe przeciągają do uzdrowiska zawodników nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Impreza tradycyjnie przewidziana jest na kilka dni i przyciąga także do Nałęczowa olbrzymią ilość miłośników balonów jak i ciekawskich turystów czy okolicznych mieszkańców.

Pierwszy lot odbędzie się w czwartek 8 sierpnia popołudniu. Ostatni lot w sobotę 10 sierpnia po południu. 11 sierpnia jest terminem rezerwowym dla lotu zawodniczego.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest: minimalny nalot jako dowódca pilot balonowy 50 godzin, ważne ARC, OC balonu, NNW pasażera.

Wpisowe na mistrzostwa wynosi 900 zł. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przedśniadania, gaz na loty zawodnicze i nocne pokazy, mapę i regulamin zawodów, obsługę meteo, medale i puchary dla zwycięzców, upominki dla zawodników, udział w uroczystym otwarciu i zakończeniu zawodów.

Zgłoszenia do udziału w zawodach i wpłaty wpisowego należy dokonać do 30 czerwca 2024 r.

Więcej informacji o zawodach w Zaproszeniu na stronie https://aerostat.pl/naleczow24/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony