44 Spadochronowe Mistrzostwa Świata CISM w Katarze (fot. OSWRiS)

44 Spadochronowe Mistrzostwa Świata CISM w Katarze

W dniach 15–30 listopada br. Spadochronowa Reprezentacja Wojska Polskiego z zawodnikami z OSWRiS brała udział w Mistrzostwach Świata CISM.

O medale i tytuły mistrzowskie rywalizowało 200 zawodniczek i zawodników z 30 krajów świata. Mistrzostwa rozgrywane były w 3 konkurencjach: celności lądowania, akrobacji indywidualnej oraz akrobacji zespołowej. Ppłk Jarosław Witaszek  Komendant OSWRiS oraz Koordynator sportu spadochronowego CISM – podczas zawodów pełnił 2 funkcje: team leadera oraz kamerzysty podczas skoków na akrobacje zespołową.

Mając na uwadze bardzo wysoki poziom sportowy i trudne warunki atmosferyczne Polacy potwierdzili swoim startem, iż należą do ścisłej czołówki światowej, zajmując m.in. dwa 4 miejsca. Zabrakło tym razem odrobiny lotniczego szczęścia.

Męska reprezentacja zajęła 4 m-ce w drużynowej celności lądowania oraz 5 w klasyfikacji ogólnej, natomiast kobiety startowały indywidulanie.

Najlepsi z Polaków zakończyli zawody wśród 10 najlepszych zawodników na świecie, ppor. Ewa Wesołowska uplasowała się tuż za podium tracąc do medalu zaledwie 1cm, zaś mł. chor. rez. Rafał Zgierski oraz kpr. Piotr Kut z wynikiem tylko 7cm zajęli ex aequo 7 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż kpr. Piotr Kut do ostatniej kolejki zajmował medalowa pozycję.

Gratulujemy występu i życzymy wszystkim kolejnych udanych startów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pełne wyniki 44 Spadochronowych Mistrzostw Świata CISM w Katarze można zobaczyć TUTAJ.