Przejdź do treści

"Noc pod skrzydłami" na gliwickim lotnisku

Po raz trzeci odlotowa (dosłownie i w przenośni) impreza odbędzie się w Gliwicach. 11 maja 2024 r. na gliwickim lotnisku zaplanowano szereg atrakcji. Wieczorem hangar zmieni się w salę koncertową i filmową. Zapraszają Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i Aeroklub Gliwicki. Partnerem strategicznym jest GAPR Gliwice. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00.

Wizyta na lotnisku będzie okazją do spotkania z pasjonatami i podziwiania pokazów i akrobacji w mistrzowskim wykonaniu. Tego dnia warto spojrzeć w niebo, gdzie popis umiejętności będą dawać m.in. osoby związane z gliwickim Aeroklubem – Maciej Nowak, Jacek Bogatko, Tomasz Jackiewicz. W Gliwicach gościć będziemy także Patrycję Pacak, mistrzynię świata w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced (2019).

Goście odwiedzający lotnisko będą mieli okazję – wraz z przewodnikiem – zwiedzić Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej, czyli m.in. bogatą kolekcję zabytkowych szybowców, modelarnię i symulator lotów.

Przed hangarem pojawi się wiele stoisk informacyjno-promocyjnych.

Ekscentryczny Potocki wzbije się w niebo balonem

To już tradycja gliwickich „Nocy”, że przez miasto przejeżdża zabytkowy powóz z hrabią Janem Potocki, jego białym psem oraz wiernym sługą Turkiem Ibrahimem. Powóz ok. godz. 18:00 ruszy z okolic Rynku, by ok. 18.40 dotrzeć na lotnisko, gdzie w niebo wzbije się balon. To inscenizacja pierwszego lotu w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego Potockiego z 13 maja 1790 roku.

O godzinie 20:00 w hangarze rozpocznie się koncert Stechek Group pt. „SIŁA WIATRU”
Duet składający się z dwóch braci łączy jazz, film music, world music. Muzycy wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl, charakteryzujący się wrażliwością, wirtuozerią i bogatym instrumentarium. Czeka nas podróż w oryginalny świat dźwięków skrzypiec, fortepianu, akordeonu, ukulele, zurny, duduka, zurny… Muzykom towarzyszyć będą artyści baletu akrobatycznego Everest Production.

Finalnym punktem wieczoru będzie wyświetlony w hangarze film „Ikar w spódnicy” w reżyserii Igi Cembrzyńskiej. Produkcja opowiada o niezwykłej Małgorzacie Margańskiej, mistrzyni świata w szybownictwie akrobacyjnym.

Więcej informacji na stronie https://ckvictoria.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony