Przejdź do treści
Samoloty F-16 i M-346 na drogowym odcinku lotniskowym (DOL) Wielbark (fot. 21 Baza Lotnictwa Taktycznego)
Źródło artykułu

Media Day – DOL Wielbark 2024

Od 10 do 14 marca 2024 r. na Drogowym Odcinku Lotniskowym (DOL) drogi wojewódzkiej nr 604 pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki odbędzie się ćwiczenie jednostek 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Ćwiczenie jest szkoleniem lotniczym z wykorzystaniem drogowego odcinka lotniskowego i ma na celu  przećwiczenie procedur lądowania i startu wojskowych statków powietrznych na drodze publicznej aby w razie sytuacji kryzysowej umożliwić lotnictwu operowania nawet po zniszczeniu macierzystej bazy.

Na DOL zadania lotnicze realizować będą samoloty z 1 i 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego MiG-29, Su-22 oraz F-16. Zobaczymy także samoloty Eurofighter Typhoon Włoskich Sił Powietrznych.

W dniu 13 marca 2024 r. o godz. 10:00 na Drogowym Odcinku Lotniskowym, droga wojewódzka nr 604 pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim odbędzie się Media Day w ramach szkolenia lotniczego na Drogowym Odcinku Lotniskowym pk. ROUTE 604 w ramach ćwiczenia Dragon-24.

Uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli obserwować starty i lądowania oraz przeloty pilotów 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego na samolotach: MiG-29, Su-22 , F-16 oraz dodatkowo samoloty Eurofighter Typhoon Włoskich Sił Powietrznych.

DOL Wielbark 2024 - mapa (fot. 21 Baza Lotnictwa Taktycznego)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony