Przejdź do treści
Port Lotniczy Wrocław - samolot przy terminalu - widok z tyłu (fot. Port Lotniczy Wrocław)
Źródło artykułu

Wybrano wykonawcę rozbudowy wrocławskiego lotniska

Ponad 365 mln zł będzie kosztować rozbudowa i modernizacja wrocławskiego lotniska. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała firma Budimex – podał w piątek w komunikacie Port Lotniczy Wrocław.

W ramach inwestycji powstaną m.in. nowa droga kołowania równoległa do drogi startowej oraz płyta postojowa dla samolotów. „Główny wykonawca zajmie się też budową płaszczyzny do odladzania samolotów oraz drogi szybkiego zjazdu. Ponadto już istniejące drogi kołowania zostaną dostosowane do układu nowo wybudowanych elementów infrastruktury” – podano w komunikacie wrocławskiego lotniska.

Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Wrocław ma kosztować ponad 365 mln zł. 50 proc. tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych w ramach instrumentu „Łącząc Europę”. Jak podano, celem inwestycji jest zwiększenie możliwości operacyjnych na potrzeby lotnictwa cywilnego i wojskowego.

„Budowa nowej i modernizacja istniejącej infrastruktury w znaczący sposób zwiększy nasze możliwości, zarówno jeżeli chodzi liczbę obsługiwanych operacji lotniczych, jak i liczbę samolotów zbazowanych przez przewoźników we Wrocławiu. To wszystko przełoży się oczywiście również na jeszcze bogatszą siatkę połączeń” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony