Przejdź do treści
Miejsce wypadku samolotu Belmont DW200 w pobliżu miejscowości Kaplityny (woj. warmińsko-mazurskie) (fot. st. kpt. Kamil Kulas, Państwowa Straż Pożarna)
Źródło artykułu

Warmińsko-Mazurskie: mężczyzna zmarł po wypadku samolotu Belmont DW200, który spadł przy drodze

Zmarł jeden z dwóch mężczyzn poszkodowanych w wypadku samolotu Belmont DW200 (znaki rejestracyjne SP-BELM), do którego doszło w środę w Kaplitynach (Warmińsko-Mazurskie). Samolot spadł przy drodze serwisowej dk16 - podały służby.

Jak poinformowała PAP w środę st. post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w południe oficer olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o rozbiciu samolotu na otwartej przestrzeni przy drodze serwisowej DK16, między miejscowościami Kaplityny i Łęgajny.

Policja podała, powołując się na relacje świadków, że z nieznanych na tę chwilę przyczyn maszyna spadła na ziemię. W chwili zdarzenia na pokładzie było dwóch mężczyzn. Zostali wydobyci z wraku.

Rzecznik straży pożarnej w Olsztynie st. kpt. Kamil Kulas podał PAP, że jeden ranny został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Drugiemu na miejscu próbowano przywrócić czynności życiowe, jednak bezskutecznie. Ratownik stwierdził zgon.

Belmont DW200 został zabezpieczony przez strażaków. W działaniach biorą udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Olsztyna oraz strażacy ochotnicy z Barczewa. Na miejscu jest też policja. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku. O zdarzeniu powiadomiono Komisję do Spraw Badania Wypadków Lotniczych.

Na zdjęciu głównym: Miejsce wypadku samolotu Belmont DW200 w pobliżu miejscowości Kaplityny (woj. warmińsko-mazurskie) (fot. st. kpt. Kamil Kulas, Państwowa Straż Pożarna)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony