Przejdź do treści
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury - terminal o poranku od strony ulicy (fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)
Źródło artykułu

Warmińsko-mazurskie: Lotnisko w Szymanach będzie mogło rozszerzyć ofertę cargo

Spółka zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach poinformowała we wtorek, że uzyskała zezwolenie na obsługę materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka. Pozwoli to na rozszerzenie katalogu usług sektora cargo dostępnego na tym regionalnym lotnisku.

We wtorkowym komunikacie spółka Warmia i Mazury zarządzająca portem lotniczym w Szymanach poinformowała, że decyzją prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, od 15 kwietnia 2024 r. uzyskała zezwolenie na obsługę materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka.

"Możliwość obsługi materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka stanowi element Certyfikatu Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) oraz Programu Ochrony Zarejestrowanego Agenta Warmia i Mazury Sp. z o.o. w ramach obsługi ruchu cargo, który lotnisko otrzymało w 2021 roku. Potwierdza on, że Spółka została uznana za zdolną do prowadzenia lotniskowej obsługi naziemnej statków powietrznych, wykonywanych na rzecz przewoźników lotniczych w zakresie obsługi materiałów niebezpiecznych" – przekazał rzecznik prasowy portu lotniczego Olsztyn-Mazury Dariusz Naworski.

Dodał, że przewóz i obsługa takich materiałów wymaga szczególnych procedur bezpieczeństwa oraz przestrzegania regulacji międzynarodowych i krajowych.

Cytowany w komunikacie prezes spółki zarządzającej lotniskiem Wiktor Wójcik ocenił, że zgodnie z planem, cały czas rozwija ona zakres działalności w obszarze ruchu cargo. "Jest to dla nas ważny sektor, który ma duży potencjał. Nowe, uzyskane przez nas uprawnienia potwierdzają wysokie standardy obsługi w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury i otwierają przed nami nowe kierunki rozwoju" – dodał.

Regionalny port lotniczy w Szymanach koło Szczytna działa od stycznia 2016 r. Jedynym udziałowcem spółki zarządzającej lotniskiem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony