Przejdź do treści
Źródło artykułu

Gorąco polecamy audycję radiową o rozwoju lotnictwa w przedwojennej Polsce

Czy wiesz dlaczego samolot PZL-37 Łoś podczas prób w locie wykazywał lepsze osiągi niż te uzyskane podczas obliczeń? Kto wymyślił podwójne kółko podwozia stosowane do dzisiaj w samolotach komercyjnych lub w gronie ilu krajów eksportujących samoloty znalazła się Polska przed II Wojną Światową?

Odpowiedzi na te pytania oraz inne szereg innych ciekawostek można znaleźć w materiale o historii polskiego lotnictwa wyemitowanym 9 maja na antenie Radia dla Ciebie. Gościem audycji był historyk lotnictwa polskiego, Andrzej Glass, który przybliżył m.in. fakty związane z rozwojem i potencjałem polskiego przemysłu lotniczego lat międzywojennych. Rozmowę prowadził red. Wojciech Marczyk laureat ‘’radiowego Oskara’’ Grand Prix Italia.


Andrzej Glass, dr inżynier, konstruktor lotniczy, historyk lotnictwa. Pracował w PZL Okęcie jako konstruktor przy projekcie samolotu PZL-104 Wilga w zespole kierowanym przez mgr inż. Bronisława Żurakowskiego. W późniejszym okresie pracował naukowo w Instytucie Lotnictwa oraz w Instytucie Historii Nauki i Techniki PAN. Były redaktor naczelny miesięcznika „Technika lotnicza i astronautyka”. Jest autorem 82 książek w tym ponad 40 z historii techniki lotniczej. W roku 2012 obronił doktorat w Instytucie Historii Nauki PAN

Audycja o historii polskiego lotnictwa:



Audycja została wyemitowana 9 maja br., na falach Radia dla Ciebie i jest dostępna również tutaj

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony