Złoto dla Polski na 8. Paralotniowych Mistrzostwach Europy FAI w celności lądowania w Albanii

Marketa Tomaskova z Aeroklubu Podkarpackiego wygrała klasyfikację kobiet zdobywając złoto na zakończonych w sobotę 8. Paralotniowych Mistrzostwach Europy w celności lądowania w Albanii.

Ponad 100 zawodników z 52 krajów wzięło udział w 8. Paralotniowych Mistrzostwach Europy w celności lądowania rozgrywanych w Albanii w dniach 4-12 października. Zawody posiadały kategorię FAI 1. Po ośmiodniowej rywalizacji w klasyfikacji drużynowej wygrali reprezentanci Czech. Na podium znalazły się również Kosovo i Słowenia.

Polska Reprezentacja ostatecznie w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na 5. miejscu. Oprócz zwycięstwa Markety Tomaskovej z Aeroklubu Podkarpackiego, warto zaznaczyć również świetny rezultat Jakuba Bączkowskiego, który w kategorii juniorów zajął 4. lokatę.

Poniżej przedstawiamy najlepszych pilotów we wszystkich klasyfikacjach.

3. Pilar Montero Gonzalez (ESP)

8. Paralotniowe Mistrzostwa Europy w celności lądowania w Albanii - podium kobiet (fot. PGATeamPoland)

3. Słowenia

Drugi raz w historii zawodów kategorii FAI 1. zastosowano system eliminacji zawodników „Knock out”. W pierwszej rundzie wystartowało 99 pilotów z 22 krajów. Po szóstej rundzie zostało tylko 60 najlepszych pilotów, 6 najlepszych drużyn juniorów oraz kobiet.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich zawodników! Więcej zdjęć z zawodów na stronie: https://www.facebook.com/KadraParalotniowaAccuracy