W Międzynarodowym Dniu Kobiet Wizz Air ponawia deklarację o zwiększeniu zatrudnienia kobiet

Kobieca załoga Wizz Air przy silniku samolotu (fot. Wizz Air)

Linia lotnicza Wizz Air świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet oraz nadchodzący Tydzień Kobiet w Lotnictwie poprzez zwiększenie zaangażowania w zachowanie równości płci w branży lotniczej. Zobowiązuje się do zatrudniania jeszcze większej liczby pilotek oraz kobiet na najwyższych stanowiskach kierowniczych.

Najnowsze dane wskazują, że zaledwie 5,1%* pilotów na świecie stanowią kobiety, co pokazuje konieczność zwiększenia różnorodności w pełnieniu ról, które tradycyjnie były zdominowane przez mężczyzn. Wizz Air potwierdza dziś swoje zobowiązanie do zwiększenia liczby pilotek, proponując program Cabin Crew to Flight Deck. Ułatwia on załodze pokładowej pokonywanie przeszkód na drodze do zawodu pilota, zapewniając kompleksowe wsparcie finansowe, podróżne, zakwaterowanie, a także dostosowany harmonogram pracy i nauki.

40-miesięczny program daje ambitnym członkom załogi możliwość budowania kariery w najszybciej rozwijającej się linii lotniczej w Europie dysponującej jedną z najmłodszych i najwydajniejszych flot w branży.

Świętując rozpoczynający się 8 marca Tydzień Kobiet w Lotnictwie, Wizz Air zobowiązuje się wspierać rozwój zawodowy kobiet we wszystkich obszarach branży lotniczej, w tym deklaruje utworzenie zrównoważonej reprezentacji płci w zarządach linii oraz na kierowniczych stanowiskach.

Marion Geoffroy, członek zarządu ds. korporacyjnych w Wizz Air, powiedziała: "W WIZZ doceniamy kobiety nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia, ponieważ odgrywają kluczową rolę w naszej działalności. Naszą misją jest inspirowanie kolejnego pokolenia kobiet, dając im możliwość rozpoczęcia i rozwoju kariery w Wizz Air. Od personelu pokładowego i pilotów, po inżynierów lotu, mechaników naziemnych i pracowników biurowych – nadal będziemy wzmacniać pozycję kobiet w naszej branży, a dzisiaj ponawiamy nasze zobowiązanie, aby pomóc urzeczywistnić równowagę płci w branży lotniczej".

* według badania przeprowadzonego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kobiet Pilotów Linii Lotniczych

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus