Przejdź do treści
Bombowiec F117
Źródło artykułu

USAF certyfikują F-117 Nighthawk do tankowania z KC-46 w powietrzu

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) są na dobrej drodze do uzyskania do końca marca certyfikacji Lockheed F-117 Nighthawk do tankowania w powietrzu z tankowca Boeing KC-46.

Pomimo wycofania floty F-117 z czynnej służby, USAF kontynuują plany włączenia jej do możliwości tankowania z KC-46. Andrew Hunter z USAF, ujawnił ten pomysł podczas przemówienia przed podkomisją ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów.

F-117 Nighthawk, pierwszy operacyjny samolot bojowy stealth został wycofany w 2008 r., jednakże wybraną liczbę tych samolotów zachowano do różnych celów, w tym do ćwiczeń szkoleniowych i opracowywania nowych taktyk walki powietrznej. Ponieważ w służbie pozostaje mniej niż 45 egzemplarzy, Siły Powietrzne USA zamierzają je zachować, a umowy na ich techniczne utrzymanie przedłużą się do 2034 r.

Oprócz F-117A Nighthawk, KC-46A Pegasus musi także uzyskać certyfikat umożliwiający tankowanie w locie pokładowego samolotu wczesnego ostrzegania (AEW) E-2D Hawkeye i przyszłego bombowca strategicznego B-21 Raider Stealth.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony