Przejdź do treści
Źródło artykułu

Upadek FO z samolotu wynoszącego skoczków uznany za wypadek

Jak wynika z raportu po sekcji zwłok, śmierć młodego FO, który 29 lipca 2022 r. wypadł z samolotu wynoszącego skoczków w Karolinie Północnej była wypadkiem. Zgodnie z dokumentem, 23-letni Charles Hew Crooks zmarł w wyniku obrażeń wynikających z upadku na ziemię na przedmieściach Raleigh.

Mężczyzna nie był chory i nie znajdował się pod wpływem narkotyków. Śledczy sugerują, że Crooks próbował zaczerpnąć świeżego powietrza i wychylił się przez otwartą rampę ładunkową z tyłu samolotu CASA 212. We wstępnym raporcie NTSB zacytowano pilota, twierdzącego, że Crooks był „wyraźnie zdenerwowany” po tym, jak tego dnia podwozie samolotu zostało uszkodzone podczas próby lądowania na prywatnym lądowisku około 100 mil od Raleigh

Piloci zdecydowali się skierować do Raleigh w celu wykonania tam awaryjnego lądowania. Raport z sekcji zwłok opisuje, że w drodze do Raleigh Crooks powiedział pilotowi, że nie czuje się dobrze po tym, jak samolot wleciał w strefę umiarkowanych turbulencji. Po otwarciu bocznych drzwi w celu wywietrzenia „i prawdopodobnie zwymiotowania” Crooks wstał i udał się na tył samolotu, gdzie w celu przewentylowania samolotu została otwarta tylna rampa. W pewnym momencie pilot siedzący za sterami zdał sobie sprawę, że jego kolega najwyraźniej wypadł na zewnątrz.

19-miejscowa dwusilnikowa konstrukcja krótkiego startu i lądowania zbudowana przez firmę CASA (obecnie Airbus) w Hiszpanii, przyziemiła na pasie, ale z powodu problemów z podwoziem, wypadła poza utwardzoną nawierzchnię. Lądowanie odbyło się w asyście lotniskowych służb ratunkowych.

Pełny raport końcowy dotyczący tego wydarzenia dostępny jest tutaj (LINK)

Pilot wypadł z samolotu wynoszącego skoczków

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony