Przejdź do treści
Tom Cruise w locie z Kimberley Cordenem, fot. newbreeze
Źródło artykułu

Tom Cruise za sterami dwóch myśliwców z gospodarzem amerykańskiego talk show (film)

Gwiazda „Top Gun: Maverick”, Tom Cruise, wykonał nietypowe loty z Jamesem Kimberley Cordenem – brytyjskim aktorem, komikiem, scenarzystą, piosenkarzem oraz producentem filmowym. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego Corden jest też gospodarzem amerykańskiego talk-show "The Late Late Show with James Corden".

Najpierw Tom Cruise zabrał go w przestworza na pokładzie zabytkowego myśliwca P-51 Mustang, a potem odrzutowego Aero L-39 Albatros. Loty zostały wykonane z lotniska w Burbank w Kalifornii i obejmowały serię ewolucji nad pustynią i w górach. Podczas obu lotów aktor wykonywał rozmaite akrobacje, a także symulowaną walkę powietrzną. Cruise posiada licencję pilota od 1994 r.

Film „Top Gun: Maverick” pojawi się tylko w kinach 27 maja. Jest on kontynuacją hitu z 1986 roku. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

Zdjęcia do tego filmu rozpoczęły się w 2018 r., a późniejsza pandemia COVID-19 spowodowała opóźnienia w pracy na planie i wymusiła kilkukrotną zmianę terminu premiery.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony