Thales dostarczy Holandii elementy systemu obrony powietrznej

SMART-L EWC w wersji naziemnej (fot. Thales)

Ministerstwo Obrony Narodowej Holandii oraz Thales poinformowały o nawiązaniu współpracy w zakresie serwisowania czterech radarów SMART-L EWC (Early Warning Capability) dla Królewskiej Holenderskiej Marynarki Wojennej oraz dostawy i serwisowania dwóch radarów SMART-L EWC w wersji naziemnej dla Holenderskich Królewskich Sił Powietrznych.

“Podpisane kontrakty są wyjątkowe ze względu na unifikację usług w zakresie systemów morskich i naziemnych oraz zaangażowanie podmiotów prywatnych przez Ministerstwo Obrony Narodowej Holandii” – komentuje wiceadmirał Borsboom, dyrektor Defense Materiel Organisation (rządowa jednostka wchodząca w skład Ministerstwa Obrony Narodowej Holandii, odpowiedzialna za zaopatrzenie i dostawy). „Długoterminowy kontrakt pozwoli zoptymalizować wydatki na system, biorąc pod uwagę cały cykl życia radaru” – dodaje wiceadmirał Borsboom.

SMART-L EWC
Od roku 2018 prace serwisowe dotyczące czterech radarów SMART-L EWC przeznaczonych na fregaty dowodzenia i obrony powietrznej będą realizowane we współpracy z Biurem Utrzymania Sprzętu Holenderskiej Marynarki Wojennej przez okres 16 lat. Załogi okrętów będą przeprowadzać regularne przeglądy na pokładach okrętów. Thales zapewni dostępność niezbędnych części zamiennych oraz szkolenie załóg z prowadzenia prac serwisowych.
 
SMART-L EWC w wersji naziemnej
Kontrakty na dostawę dwóch radarów naziemnych SMART-L EWC dla Holenderskich Królewskich Sił Powietrznych w grudniu 2014. Systemy te zastąpią znajdujące się aktualnie na wyposażeniu systemy radarowe średniej mocy, które zostały wprowadzone do użytku w latach 70-tych poprzedniego wieku. Podobnie jak wersje okrętowe, nowe systemy posiadają unikalną kombinację radaru poszukiwania dalekiego zasięgu ze zdolnościami obrony przed rakietami balistycznymi (BMD).

Oba systemy naziemne zostały dostarczone wraz z pełnym pakietem logistycznym, a firma Thales będzie odpowiedzialna za serwisowanie i utrzymanie tych systemów przez 16 lat. 

Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2014 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 13 miliardów euro, zatrudniając 61 000 pracowników w 56 krajach. Dzięki 20 000 inżynierów i naukowców, Thales ma unikalną zdolność do projektowania, tworzenia i wdrażania urządzeń, systemów i usług, które spełniają najbardziej złożone wymogi bezpieczeństwa. Thales ma wyjątkowe międzynarodowe doświadczenie. Prowadzi działalność na całym świecie współpracujac z klientami i lokalnymi partnerami.

Źródło: THALES
comments powered by Disqus