Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szef Dassault broni prywatnych odrzutowców przed "nagonką na lotnictwo"

Podczas konferencji prezentującej wyniki finansowe spółki, władze Dassault Aviation postanowiły odpowiedzieć krytykom prywatnych odrzutowców prezentując porównania śladu węglowego ich maszyn z innymi sektorami gospodarki, informuje Agencja Reutera.

W czwartek, 9 marca 2023 odbyła się prezentacja wyników spółki Dassault Aviation. Francuski producent samolotów militarnych oraz prywatnych odrzutowców zanotował w 2022 r. zysk operacyjny w wysokości 572 mln euro, stanowiący wzrost w porównaniu z 527 mln euro zysku operacyjnego wypracowanego w 2021 r. W tym samym czasie obroty spółki spadły z poziomu 7,23 mld euro do poziomu 6,93 mld euro.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszane są głosy grup ekologów twierdzące, że branża lotnicza nie podejmuje wystarczających działań na rzecz ograniczenia poziomu emisji i powinna się skupić na obniżeniu popytu. We Francji najgłośniejsze słowa krytyki wzbudza korzystanie z prywatnych odrzutowców, do czego podczas konferencji postanowiły odnieść się władze francuskiego producenta.

W swoim wystąpieniu Eric Trappier, prezes Dassault Aviation sprzeciwił się “nagonce na lotnictwo” prowadzonej przez grupy ekologiczne i zaprezentował statystyki porównujące loty do innych sektorów gospodarki. Jeden rok korzystania z globalnej floty samolotów korporacyjnych Falcon odpowiada 24 godzinom ściągania filmów w sieci lub pięciu godzinom używania wszystkich ciężarówek na świecie, powiedział Trappier.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony