Przejdź do treści
Źródło artykułu

Sabre zerwało współpracę z Aeroflotem

Sabre Corporation ogłosiła rozwiązanie umowy dystrybucyjnej z Aeroflotem, największym rosyjskim przewoźnikiem, należącym w większości do tamtejszego rządu. Firma podała, że podjęła natychmiastowe kroki w celu usunięcia treści dotyczących linii lotniczych Aeroflot ze swojego Globalnego Systemu Dystrybucji (GDS) – co w praktyce oznacza brak możliwości dokonywania rezerwacji lotów i ich zakupu na loty zagraniczne i krajowe.

"Sabre z rosnącym niepokojem obserwuje rozwój sytuacji na Ukrainie. Od samego początku naszym głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa członkom naszego zespołu w regionie dotkniętym konfliktem, a także wsparcie tak potrzebnych działań pomocowych" – powiedział, cytowany w oświadczeniu Sean Menke, dyrektor generalny Sabre.

"Zajmujemy stanowisko wobec tego konfliktu zbrojnego. Stosujemy się i nadal będziemy stosować się do sankcji nałożonych na Rosję" – podkreśliła spółka.

"Firma będzie nadal monitorować bieżącą sytuację i oceni, czy dodatkowe działania byłyby właściwe, biorąc pod uwagę względy prawne i wszelkie środki zaradcze, które mogłyby zostać wdrożone w odpowiedzi" – poinformowano.

Ponadto spółka zaznaczyła, że przedsięwzięła kroki mające na celu wsparcie programów humanitarnych w regionie. Podjęto decyzję o przekazaniu 1 miliona dolarów na konto Polskiego Czerwonego Krzyża.

"Fundusze przekazane przez Sabre zostaną wykorzystane przez Polski Czerwony Krzyż na zakup, między innymi, bardzo potrzebnej żywności, środków higienicznych i śpiworów, a także na pomoc medyczną dla osób szukających schronienia w Polsce" – zaznaczono.

Sabre Corporation jest firmą technologiczną z branży turystycznej z siedzibą w Southlake w Teksasie. Jak podaje, jest największym dostawcą globalnych systemów dystrybucji rezerwacji lotniczych w Ameryce Północnej. Firma została założona przez American Airlines w 1960 roku i oddzieliła się od niej w 2000 r. Sabre zatrudnia w Polsce ok. 1500 osób.

Piątek jest dziewiątym dniem inwazji rosyjskiej na Ukrainę. W związku z rosyjską napaścią na ten kraj wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony