Przejdź do treści
A320 naleźący do linii Rossiya Airlines
Źródło artykułu

Rossiya Airlines wysyła pilotów na tymczasowe urlopy z powodu braku części zamiennych do samolotów

Rossija Airlines, spółka zależna grupy Aeroflot, planuje wysłać na tymczasowe urlopy trzecią pilotów posiadających uprawnienia do pilotowania samolotów A319 i A320. Wdrażane działania mają objąć co najmniej setkę pilotów, których pensje w tym okresie dodatkowo zostaną obniżone o około 30 proc.

Oczekuje się, że piloci będą wysyłani na urlopy na zasadzie rotacyjnego harmonogramu. Niektóre źródła twierdzą, że linia z Sankt Petersburga będzie co siedem dni zmieniać lotników przebywających na urlopach. Z kolei członkowie personelu pokładowego nie zostaną dotknięci ograniczeniami.

Podjęta decyzja jest oparta na „nadzwyczajnych okolicznościach wpływających na działalność finansową i gospodarczą linii lotniczej” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez przewoźnika. Tymczasowe urlopy, które będą obowiązywać od 1 stycznia do 31 marca 2023 r., mają pomóc Rossiya Airlines zyskać czas na rozwiązanie problemów z niedoborem części zamiennych do samolotów.

Brak wymaganych podzespołów jest spowodowany ograniczeniami importu wprowadzonych z powodu międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję. Aktualnie flota przewoźnika obejmuje 129 samolotów, z czego co najmniej 27 jest obecnie uziemionych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony