Przejdź do treści
Rolls-Royce opracowuje technologię rozszerzającą zasięg samolotów hybrydowo-elektrycznych (fot. Rolls-Royce)
Źródło artykułu

Rolls-Royce opracowuje technologię rozszerzającą zasięg samolotów hybrydowo-elektrycznych

Brytyjski producent silników Rolls-Royce opracowuje technologię turbogeneratorów w celu poszerzenia gamy samolotów hybrydowo-elektrycznych.

Zgodnie z oświadczenie firmy, technologia turbogeneratorów będzie skalowana, aby obsługiwać zakres mocy od 500 kW do 1200 kW. Oznacza to, że w przyszłości więcej pasażerów będzie mogło podróżować samolotami o niskiej lub zerowej emisji netto.

Nowe turbogeneratory "ładują akumulatory po starcie lub bezpośrednio napędzają śmigła, umożliwiając samolotowi przełączanie się między źródłami zasilania w locie".

Według Rolls-Royce'a nowy system będzie również wykorzystywany do spalania zrównoważonych paliw lotniczych (SAF) i wodoru.

"W ramach naszej strategii staramy się oferować klientom kompletne i zrównoważone rozwiązanie. Oznacza to wydłużenie tras, które samoloty elektryczne mogą obsługiwać dzięki tej technologii" – powiedział Rob Watson, prezes Rolls Royce Electrical.

Rolls-Royce twierdzi, że jest zaangażowany w zapewnienie zgodności swoich nowych produktów z zerową emisją netto do 2030 r., a wszystkie jego produkty będą zgodne z zerową emisją netto do 2050 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony