Przejdź do treści
Przelot formacjii Red Arrows, fot. Aerotime
Źródło artykułu

Przelot Spitfire i Red Arrows w ramach jubileuszu 70-lecia panowania królowej Elżbiety II

2 czerwca, na miłośników lotnictwa czeka w Londynie nie lada gratka, bowiem 70 samolotów, w tym myśliwce Spitfire, bombowce Lancaster i Zespół Akrobacyjny Red Arrows, weźmie udział w specjalnym przelocie upamiętniającym 70-lecie królowej Elżbiety II na brytyjskim tronie. Przelot ma rozpocząć się o godzinie 1300 czasu lokalnego (1200 UTC), po paradzie Trooping the Color z okazji urodzin królowej, w której weźmie udział 1500 oficerów i żołnierzy oraz 250 koni.

Samoloty biorące udział w przelocie zbiorą się nad Morzem Północnym na wschód od Wielkiej Brytanii, a następnie polecą do centrum Londynu. Według kontrolerów ruchu lotniczego w NATS, formacja przeleci nad Pałacem Buckingham na wysokości od 1000 stóp do 1400 stóp, a potem skieruje się na zachód. Na jej końcu będzie można zobaczyć myśliwce Typhoon.

Centrum kontroli ruchu lotniczego (NATS) poinformowało, że aby zapewnić bezpieczny przebieg przelotu, na kilka minut zostanie wstrzymany ruch lotniczy na londyńskich lotniskach City (LCY) i Heathrow (LHR). Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) wprowadzi również ograniczenia przestrzeni powietrznej.

Osoby pracujące na wieży w LHR będą nawet mogły zobaczyć niektóre samoloty z parady przelatujące bezpośrednio nad ich głowami. Kontrolerzy NATS będą współpracować na sali operacyjnej z kontrolerami RAF z 78 Dywizjonu, dzięki czemu koordynacja przelotu będzie płynniejsza. Królowa Elżbieta II została pierwszym monarchą, która zasiada na brytyjskim tronie przez 70 lat.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony