Przejdź do treści

Projekt Alpha 5 ustanawia nowy rekord świata w skokach spadochronowych formacji HALO

29 września br. skoczkowie z projektu Alpha 5 z sukcesem ustanowili nowy rekord świata w skokach spadochronowych z najwyższej wysokości w formacji HALO.

W piątek rano w Roswell w stanie Nowy Meksyk pięciu skoczków wzniosło się na wysokość 38067 stóp największym balonem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w USA (skonstruowanym przez Cameron Balloons U.S.).

O godzinie 07:17 MT zespół opuścił balon osiągając maksymalną prędkość 300 km/h. Następnie skoczkowie połączyli ramiona, tworząc pięcioosobową formację, po czym rozdzielili się i wylądowali około 23 km na południowy wschód od miejsca startu.

(fot. Operator Solutions, Facebook)

Na miejscu obecny był oficjalny przedstawiciel Księgi Rekordów Guinnessa.

„Nie mógłbym być bardziej dumny z wzorowego zespołu stojącego za projektem Alpha 5, który ustanowił ten rekord świata. Wyróżnić trzeba PJ-ów i ekspertów technicznych, którzy umożliwili dokonanie tego bezpiecznie i skutecznie” – powiedział Connor. „Udostępniamy tę historię każdej osobie, która przyczyniła się do realizacji misji. Razem zrobiliśmy coś, co wielu uważało za niemożliwe, i zrobiliśmy to w szczytnym celu”.

W skład zespołu Alpha 5 wchodzą Larry Connor, astronauta/przedsiębiorca, skoczek A5 i kapitan drużyny; Brandon Daugherty, ratownik USAF, skoczek A5 i kierownik projektu; Rob Dieguez, ratownik USAF i skoczek A5; Chris Lais, były ratownik USAF i skoczek A5; Jimmy Petrolia, były ratownik USAF i skoczek A5, Shane Wallace, pilot balonu; i Tad Smith, technik zajmujący się tlenem.

Projekt był wspierany przez zespół ponad 50 osób, w tym meteorologów, lekarzy, pilotów balonów, ekspertów ds. logistyki, wykwalifikowany personel naziemny, fizjoterapeutów, ekspertów ds. komunikacji oraz specjalistów dowodzenia i kontroli.

Projekt Alpha 5 to nie tylko skok – ta misja została stworzona, aby podkreślić nieocenioną pracę wykonaną przez Special Operations Warrior Foundation (SOWF). Działanie SOWF ma na celu honorowanie poległych członków personelu operacji specjalnych i wszystkich laureatów Medalu Honoru, zapewniając wszechstronne możliwości edukacyjne ich dzieciom. Zapewnia jednocześnie natychmiastowe wsparcie finansowe rannym, chorym i kontuzjowanym członkom personelu operacji specjalnych. Ten rekordowy skok stanowi świadectwo niezachwianego ich poświęcenia, jednocześnie oddając cześć tym, którzy ponieśli najwyższą ofiarę, służąc USA.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony