Podniebni mistrzowie czekają na start

Piloci Red Bull Air Race

Piętnastu najlepszych wyścigowych pilotów świata, w tym czterech debiutantów z czterech różnych zakątków świata będzie rywalizować w ramach Światowych Mistrzostw Red Bull Air Race 2009. Tegoroczna seria odbędzie się w sześciu spektakularnych lokalizacjach i rozpocznie się w Abu Dhabi 17-18 kwietnia.

Tuż rozpoczęciu sezonu w Abu Dhabi, zawody przeniosą się do Ameryki Północnej, gdzie wyścig odbędzie się w San Diego (USA) i w Windsorze (Kanada). Następnie Red Bull Air Race powróci do Europy, gdzie kolejne przystanki odbędą się w Budapeszcie, Porto i Barcelonie.

Tegoroczny finał Światowych Mistrzostw odbędzie się 3-4 października w Barcelonie. Po trzech latach zawody Red Bull Air Race powracają do stolicy Katalonii, gdzie w 2006 roku aż milion widzów podziwiało zapierające dech w piersiach zmagania pilotów.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem do Barcelony, tym bardziej, że wyścig, który odbył się tam trzy lata temu przyciągnął tak niesamowitą ilość widzów” - powiedział Bernd Loidl, CEO Red Bull Air Race. „Red Bull Air Race w ciągu tych kilku lat przeszedł niesamowite zmiany, kolejne - które nastąpią w tym roku – sprawią, że to będzie wyjątkowy sezon. Bardzo cieszy nas też, że do grona miejscówek dołączył Windsor w Kanadzie, a grono pilotów poszerzy się o czterech nowych zawodników.”

Podczas Red Bull Air Race World Series, najlepsi piloci z całego świata ścigają się na wysokości około 20 metrów ponad ziemią, mijając ‘Powietrzne Bramki’ z prędkością blisko 370 km/h, przy przeciążeniach sięgających 10 g. Austriak Hannes Arch, który w ubiegłym roku jako pierwszy Europejczyk wygrał całą serię zawodów, w tym roku z pewnością będzie zaciekle bronić tytułu, zwłaszcza przed nowymi pilotami, którzy w ostatnim czasie wiele trenowali i przygotowywali swoje samoloty do startu w zawodach.

W tym roku w szranki stanie czterech nowych, zdolnych pilotów. 25-letni Kanadyjczyk Pete McLeod będzie najmłodszym pilotem w historii zawodów, wraz z nim do Red Bull Air Race dołączą także: Japończyk Yoshihide Muroya, Australijczyk Matt Hall i Niemiec Matthias Dolderer. Po raz pierwszy w historii zawodów zostaną wprowadzone także „dzikie karty”, które umożliwią pilotom z najsłabszymi czasami osiągniętymi w kwalifikacjach rywalizację o miejsce startowe w wyścigu. Walka pilotów o dwie dzikie karty będzie rozpoczynać każde zawody Red Bull Air Race 2009.

Zapowiada się ostra rywalizacja.

Światowe Mistrzostwa Red Bull Air Race 2009 – Kalendarz Zawodów

Abu Dhabi, UAE 17/18 kwietnia
San Diego, USA 9/10 maja
Windsor, Kanada 20/21 czerwca
Budapeszt, Węgry 19/20 sierpnia
Porto, Portugalia 12/13 września
Barcelona, Hiszpania 3/4 października

Światowe Mistrzostwa Red Bull Air Race 2009 - Piloci

Hannes Arch (AUT) (Mistrz Świata 2008)
Paul Bonhomme (GBR) (2. miejsce w 2008)
Kirby Chambliss (USA) (3. miejsce w 2008)
Mike Mangold (USA)
Peter Besenyei (HUN)
Nigel Lamb (GBR)
Alejandro Maclean (ESP)
Nicolas Ivanoff (FRA)
Michael Goulian (USA)
Sergey Rakhmanin (RUS)
Glen Dell (RSA)
Matthias Dolderer (GER)
Matt Hall (AUS)
Pete McLeod (CAN)
Yoshihide Muroya (JAP)

Więcej informacji na stronie www.redbullairrace.com

Źródło: wp.pl
comments powered by Disqus