Przejdź do treści
Drzwi wejściowe dla pasażerów A380 (fot. Marion Brochart)
Źródło artykułu

Podaruj sobie kawałek legendarnego samolotu. Aukcja części i komponentów kultowego Airbusa A380

W dniach 13, 14 i 15 października Airbus sprzeda na aukcji 380 elementów konstrukcji samolotu A380, a dochód trafi do Fundacji Airbusa i stowarzyszenia AIRitage.

Licytacja odbędzie się w Tuluzie oraz online, we współpracy z domem aukcyjnym Marc Labarbe.

Większość przeznaczonych na aukcję elementów pochodzi z samolotu A380 o numerze fabrycznym MSN13, zdemontowanego przez firmę Tarmac Aerosave, partnera aukcji i światowego lidera w zrównoważonym zarządzaniu recyclingiem samolotów.

Entuzjaści lotnictwa będą mogli nabyć w sumie ponad 500 przedmiotów, głównie pochodzących z kabiny tego kultowego samolotu, takich jak lampy, bar, schody łączące pokłady dolny i górny, okna, siedzenia, łopatki turbin silnikowych, a nawet pomarańczowe kombinezony pilotów testowych A380. Niektóre licytowane elementy zostały pomalowane przez współczesnych artystów, aby były wyjątkowe; inne zostały wykonane z surowców odzyskanych podczas rozbiórki A380 i przyjęły postać longboardów, deskorolek lub desek surfingowych.

Fundacja Airbusa i AIRitage przekażą dochód z aukcji na rzecz jednej lub kilku misji humanitarnych i akcji dbających o dziedzictwo ludzkości.

Więcej informacji i przegląd oferowanych produktów dostępne są pod adresem: www.airbus.com/en/newsroom/a-very-special-a380-auction

Części i komponenty kultowego Airbusa A380 do licytacji (fot. Marion Brochart)

Części i komponenty kultowego Airbusa A380 do licytacji (fot. Marion Brochart)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony