Przejdź do treści
Źródło artykułu

Piper raportuje wzrost dostaw i przychodów w drugim kwartale br.

Piper Aircraft ogłosił, że w drugim kwartale 2023 r. dostawy i przychody wzrosły we wszystkich obszarach działalności firmy. Odnotowała ona 14 % wzrost dostaw samolotów i 19 % zwiększenie przychodów w tym kwartale (o ponad 9 mln USD). Piper przypisał ten trend wzrostowi popularności na konstrukcje samolotów M-Class i szkolno-treningowych.

„Zapotrzebowanie na naszą wysokowydajną rodzinę samolotów M-Class, obejmującą turbośmigłowe M600/SLS i M500, a także M350 z napędem tłokowym, jest stale widoczne w naszych statystykach. Podczas gdy nowe dostawy mają nadal w drugim kwartale 2022 r. wysoki wolumen, dostępność prawie nowych, używanych modeli pozostaje na rekordowo niskim poziomie około dwóch procent” – powiedział John Calcagno, prezes Piper Aircraft. „Jednocześnie sprzedaż modeli Seminole, Archer i Pilot 100i wzrosła o 20% w porównaniu z drugim kwartałem roku poprzedniego”, dodał.

Calcagno zauważył ponadto, że firma nadal obserwuje „bezprecedensowe” zapotrzebowanie na swoje konstrukcje szkoleniowe. Według Piper, w zależności od modelu, zaległości dostaw statków powietrznych tego typu rozciągają się obecnie na koniec 2025 lub 2026 r., podczas gdy zaległości w samolotach M-Class sięgają przyszłego roku. Firma poinformowała również, że w drugim kwartale 2023 roku zrealizowała o 50 procent więcej dostaw na rynku międzynarodowym niż w drugim kwartale 2022 r.

Najbardziej popularne konstrukcje marki Pipie w okresie 2022-2023

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony