Przejdź do treści
Źródło artykułu

10 tys. pasażerów jednego pilota w ramach programu Young Eagles

Fred Stadler, wolontariusz Experimental Aircraft Association (EAA), został pierwszym pilotem, który w ramach programu Young Eagles odbył loty z 10 000 dzieci.

Stadler dołączył do programu oferującego bezpłatne loty wprowadzające dla młodych ludzi w wieku od 8 do 17 lat w 2000 r. Według EAA wiele jego lotów w ramach programu Young Eagles odbyło się na lotnisku Pioneer Airport w Oshkosh w stanie Wisconsin należącym do EAA Aviation Museum.

„Niezwykłe osiągnięcie Freda wskazuje na zaangażowanie naszych wolontariuszy Young Eagles na rzecz wprowadzania zmian i budowania przyszłości lotnictwa” – powiedział Jack Pelton, dyrektor generalny i prezes EAA. „Dzisiaj mamy wielu młodych pilotów, którzy zaczynali karierę z tym członkiem EAA, co zapoczątkowało iskrę, która dla wielu stała się karierą”.

EAA uruchomiła program Young Eagles w 1992 r. Jego celem jest zapoznanie młodych ludzi z lotnictwem. Do chwili obecnej skorzystało z niego ponad 2,3 mln młodych ludzi, a ze strony pilotów wzięło w nim udział ponad 50 tys. lotników. W ubiegłym roku odbyło się ponad 49 tys. lotów Young Eagles.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony