Przejdź do treści
Specyficzny rysunak na niebie namalowany przez załogę KC-135 USAF
Źródło artykułu

Piloci KC-135 USAF narysowali specyficzny rysunek na niebie w pobliżu rosyjskiej bazy

1 listopada, załoga amerykańskiego KC-135 Stratotanker (amerykańska latająca cysterna powstała na bazie modelu Boeing 367-80 ) przeprowadziła misję, którą Rosjanom trudno było zignorować. Odrzutowiec USAF wykonał dosyć złożony lot (callsign Rake71) w pobliżu rosyjskiej bazy w Syrii, którego efekty można było zaobserwować na portalu Flightradar24.

Zgodnie z analizą danych tam zawartych, które jako pierwszy opublikował portal La Repubblica, w pobliżu morskiej bazy Tartus na śródziemnomorskim wybrzeżu Syrii, amerykański statek powietrzny narysował na niebie penisa. Nie jest jasne jaki był właściwy cel lotu tego samolotu i czy też wystartował on z Chanii na Krecie, gdzie znajduje się baza tych maszyn.

W połowie lutego br., przestrzeń powietrzna nad Morzem Śródziemnym było miejscem incydentu między trzema samolotami Marynarki Wojennej USA i rosyjskimi. Do zdarzenia doszło nad wodami międzynarodowymi, gdzie do samolotu patrolowego marynarki wojennej Boeing P-8 Poseidon na bardzo małą odległość zbliżyło się kilka rosyjskich myśliwców.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony