Nowa baza Wizz Air na lotnisku Doncaster Sheffield

Samoloty należące do Wizz Air na płycie lotniska (fot. Wizz Air/FB)

Wizz Air ogłosiła otwarcie nowej bazy na lotnisku Doncaster Sheffield, będącej drugą bazą Wizz Air UK, linii zarejestrowanej i mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii, włącznie z Londynem Luton. Linia umieści jeden samolot typu Airbus A320 na lotnisku Yorkshire i wzbogaci istniejącą już siatkę połączeń z Doncaster Sheffield (składającą się z 10 tras) o kolejnych siedem tras.

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Doncaster Sheffield odbył się ponad 14 lat temu. Od tego czasu linia stała się tam największym przewoźnikiem, transportując ponad milion pasażerów każdego roku na ultraniskokosztowych trasach w Europie Środkowo-Wschodniej. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Doncaster Sheffield, Wizz Air uruchomi połączenia do hiszpańskich miast: Alicante i Malagi, a także Larnaki na Cyprze, Faro w Portugalii, Lublina w Polsce, Koszyc na Słowacji i Suczawy w Rumunii.

Nowa baza Wizz Air UK w Doncaster Sheffield nie tylko spowoduje wzrost dostępności miejsc w sprzedaży z lotniska Doncaster Sheffield do 150 000 rocznie, ale również wesprze rozwój lokalnej gospodarki stymulując rynek pracy. To ogłoszenie oznacza utworzenie ponad 36 miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 110 w regionie Doncaster.

Dzięki alokacji nowego samolotu, Wizz Air ma teraz w Wielkiej Brytanii na stałe 11 samolotów, a dodanie nowych tras z Doncaster Sheffield oznacza, że w ofercie WIZZ z Wielkiej Brytanii jest niemal 1,8 miliona miejsc w sprzedaży na 107 trasach do końca 2020 roku. Utworzenie bazy jest realizacją niedawnych zapowiedzi Wizz Air na temat uruchomienia ponad 200 nowych tras od kwietnia 2020 roku.

Rozwój linii zbiegł się z nową erą podróżowania. Wizz Air przewodził w ponownym otwarciu branży mówiąc ‘tak lataniu’ i wdrażając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zdrowie pasażerów oraz załogi. Filtry HEPA we wszystkich samolotach Wizz Air pochłaniają 99,7% wirusów i bakterii z powietrza, a nowe procedury Wizz Air w zakresie zachowania dystansu fizycznego zapewniają ultraczyste środowisko na pokładzie  i redukują kontakt fizyczny oraz wszelkie zbędne interakcje między ludźmi. Pasażerowie WIZZ mogą mieć pewność, że podróżują bezpiecznie do celu.

Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK powiedział: – Utworzenie naszej drugiej bazy w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym dla Wizz Air UK, a także dowodem długofalowego zaangażowania w działalność na rynku brytyjskim oraz siły modelu biznesowego Wizz Air. Cieszymy się, mogąc przedstawić nowe niskokosztowe trasy do Doncaster Sheffield, które zapewnią pasażerom możliwości odkrywania nowych kultur i miejsc. Załoga WIZZ czeka na Państwa na pokładach samolotów z naszej młodej i zielonej floty samolotów Airbus.

Robert Hough, dyrektor lotniska Doncaster Sheffield powiedział: – Partnerstwo z Wizz Air wiele dla nas znaczy. Nasze lotnisko, podobnie jak WIZZ, rozpoczęło działalność na początku lat dwutysięcznych. Zapewnienie przystępnych podróży pozostaje naszym wspólnym celem. Wizz Air jest jedną z linii odnoszących największe sukcesy w Europie, a lotnisko Doncaster Sheffield jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii – to prawdziwa współpraca, która rozwija się w siłę.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus