Przejdź do treści
Samoloty A380 linii Emitares na międzynarodowym lotnisku w Dubaju (fot. Emirates)
Źródło artykułu

Najnowsza atrakcja Dubaju zostanie uwieczniona na dziesięciu A380

Linie Emirates przedstawiły nową specjalną szatę graficzną dla samolotów A380 poświęconą najnowszej ikonie architektonicznej Dubaju, będącej centrum innowacyjnych pomysłów i konceptów, tzn. Muzeum Przyszłości.

Pierwszy samolot Emirates A380 (A6-EVK) z nową, fascynującą szatą graficzną odleci dziś do Los Angeles. Podobnie jak dziewięć kolejnych siostrzanych maszyn A380, które w ciągu najbliższych tygodni opuszczą dedykowane Centrum Aircraft Appearance w Emirates Engineering z nową szatą, będzie on wykorzystywany na trasach do Europy, a także do głównych arabskich miast regionalnych.

Inicjatywa ta podkreśla niezmienne zaangażowanie we wspieranie wizji Dubaju w dążeniu do zostania wiodącym miastem przyszłości, centrum innowacji i platformą testową dla najnowszych technologii i jest wyrazem 50 lat rozwoju i postępu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Siedmiopiętrowe, bezsłupowe Muzeum Przyszłości w kształcie owalnego pierścienia, okrzyknięte „najpiękniejszym budynkiem świata" stało się jednym z niekwestionowanych cudów Dubaju i ma na celu inspirować świat do wyobrażania sobie możliwości jutra dzięki fascynującym instalacjom i futurystycznym doznaniom. Wewnątrz pierścienia znajduje się pusta przestrzeń mająca symbolizować nieznaną i nieodkrytą do tej pory wiedzę.

Muzeum będzie także służyło jako inkubator dla naukowców, myślicieli i badaczy, aby mogli wprowadzić w życie śmiałe pomysły i wizje przyszłości, szczególnie w takich obszarach jak zrównoważony rozwój, przestrzeń kosmiczna, zdrowie i inne istotne wyzwania, z którymi zmaga się obecnie świat. Będzie to także platforma do testowania i pokazywania najnowszych odkryć technologicznych czy prototypów przedstawianych przez nowe startupy i uznane firmy technologiczne.

Ten budynek o kształcie pierścienia, ozdobiony kaligrafią arabską przedstawiony jest na obydwu stronach samolotu i a jego wizerunkowi towarzyszy wypisane na kadłubie hasło „Podróż przyszłości", zajmując łącznie 336 metrów kwadratowych na A380. Fasada budynku została ozdobiona cytatami Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktoum. Linia wyprodukuje dziesięć maszyn A380 z tą szatą, będą one latały do prawie 30 kierunków na całym świecie już w najbliższym roku, propagując przesłanie muzeum, aby budować lepszą przyszłość już dziś.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony