Maciej Pospieszyński z kolejnym tytułem Mistrza Świata w Akrobacji Szybowcowej FAI

W niemieckim mieście Oshatz zakończyły się 26. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited oraz 14. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. Polacy zdobyli drużynowo drugie miejsce w klasie Unlimited, a Maciej Pospieszyński obronił tytuł Mistrza Świata i zdobył złoto.

Po dziesięciodniowej rywalizacji tytuł drużynowego Wicemistrza Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited poszybował do Polski. Wywalczyli go startujący w w tej klasie: Maciej Pospieszyński, Mirosław Wrześniewski i Michał Klimaszewski. Indywidualnie Mistrzem Świata w klasie Unlimited został Maciej Pospieszyński. Michał Klimaszewski był szósty, a tuż za nim, na siódmym miejscu, uplasował się Mirosław Wrześniewski.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej FAI w klasie Unlimited i Advanced, fot. Aeroklub Polski

W klasie Advanced z kolei najlepsza z polskiej ekipy była Agata Porębska, która ostatecznie ukończyła zawody tuż za podium, na czwartym miejscu. Paweł Mazur zajął 22. lokatę a Piotr Sieradzan 29. Miłosz Gondek z kolei był 34.

Wyniki całościowe oraz z poszczególnych konkurencji są dostępne tutaj (LINK)