Przejdź do treści
Seaglidery REGENT - transport osób (fot. REGENT)
Źródło artykułu

Lockheed Martin inwestuje w REGENT Seagliders

Lockheed Martin Ventures, oddział venture capital amerykańskiej grupy lotniczej i obronnej Lockheed Martin, inwestuje nieujawnioną kwotę w REGENT, start-up opracowujący nową generację samolotów z efektem przypowierzchniowym o nazwie "Seaglider".

Efekt przypowierzchniowy to zjawisko fizyczne, dzięki któremu obiekty poruszające się zaledwie kilka metrów nad powierzchnią wody są w stanie osiągnąć bardzo duże prędkości.

Seaglidery REGENT to nowa kategoria pojazdów morskich, które łączą w sobie dużą prędkość samolotu z niskimi kosztami eksploatacji łodzi. Te w pełni elektryczne konstrukcje o zerowej emisji działają wyłącznie na wodzie i wykorzystują istniejącą infrastrukturę doków do przewozu ludzi i towarów na odległość do 180 mil, z prędkościami dochodzącymi do 180 mil na godzinę.

Chociaż REGENT do tej pory koncentrował się na rozwoju zastosowań cywilnych dla swojej technologii Seaglider, umowa z Lockheed otwiera również drzwi na rynek obronny.

Seaglider REGENT - transport towarów (fot. REGENT)

(fot. REGENT)

Seaglidery zaspokajają uznane zapotrzebowanie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych na szybką, tanią, niezależną od pasa startowego mobilność w regionach nadmorskich. Dzięki możliwości przenoszenia ładunków pasażerskich, towarowych lub hybrydowych, glidery REGENT są wyjątkowo przystosowane do różnorodnych zastosowań cywilnych i obronnych w środowiskach morskich, w tym zaopatrzenia, transportu ładunków oraz misji poszukiwawczo ratowniczych.

„Wierzymy, że Seaglidery REGENT mogą zapewnić dostosowane rozwiązania do przyszłej przestrzeni bojowej” – powiedział Chris Moran, wiceprezes i dyrektor generalny Lockheed Martin Ventures. „Ta inwestycja odzwierciedla nasze zaangażowanie w innowacyjne technologie, które mogą zmienić sposób, w jaki dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów i zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia misji”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony