Przejdź do treści
Pasażer z nadwagą w samolocie, fot. Traveller.com.au
Źródło artykułu

Linie Air New Zealand będą przed lotem ważyć pasażerów

Linie Air New Zealand proszą pasażerów o dobrowolne ważenie się przed wejściem na pokład samolotów, aby lepiej określić payload (ładunek handlowy) przez nie przewożony. Firma chce, aby dane te lepiej pozwalały oszacować wymaganą na lot wartość paliwa, co pozwoli, aby operacje lotnicze były bardziej wydajne.

Przewoźnik podkreśla, że uzyskane informacje będą utajnione. „Wiemy, że wejście na wagę może być zniechęcające. Chcemy zapewnić naszych klientów, że nigdzie nie będzie widocznego wyświetlacza pokazującego wagę pasażera” – powiedział rzecznik linii lotniczych Alastair James. „Ważąc się, pasażerowie pomogą nam latać bezpiecznie i za każdym razem wydajnie”.

Obecnie linie lotnicze używają standardowych wag dla pasażerów, zmieniając je w okresie zimowym, ale powszechnie uważa się, że szacunki te są nierealistycznie niskie. Ludzie stali się ciężsi i wnoszą więcej rzeczy w bagażu podręcznym z powodu rosnących opłat za bagaż rejestrowany. Pomiędzy 2 maja, a 2 lipca br. nowozelandzka linia lotnicza planuje zważyć 10 tys. pasażerów. Podobną analizę przeprowadziła już w 2021 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony