Przejdź do treści
AW139 dla Xiangjiang GA do gaszenia pożarów (fot. leonardo.com)
Źródło artykułu

Leonardo: Xiangjiang GA zamawiając śmigłowce AW139 i AW109 Trekker do misji lotniczego pogotowia ratunkowego (HEMS) i gaszenia pożarów z powietrza

Chińska spółka Xiangjiang General Aviation Development Company („Xiangjiang GA”) podpisała kontrakt na jeden średni dwusilnikowy śmigłowiec AW139 i jeden lekki dwusilnikowy śmigłowiec AW109 Trekker. Śmigłowce będą wykorzystywane przez różne oddziały miejskie w prowincji Hunan, wykonując misje w zakresie HEMS, gaszenia pożarów i bezpieczeństwa publicznego. Projekt reprezentuje zupełnie nowe, sponsorowane przez państwo podejście do tworzenia ogólnokrajowej sieci lotniczego pogotowia ratunkowego i powietrznej straży pożarnej w Chinach.

Hunan, z 66 milionami mieszkańców i PKB wynoszącym 700 miliardów USD, jest pierwszą prowincją w Chinach, która zreformowała swoją przestrzeń powietrzną na niskich wysokościach i stała się pionierem publicznych usług HEMS poprzez ustanowienie Xiangjiang GA. Dzięki połączeniu floty średnich śmigłowców AW139 i lekkich AW109 Trekker, które zostaną dostarczone w 2023 roku, Xiangjiang GA będzie w stanie wykonywać szeroki zakres misji służb publicznych z perspektywą rozwoju floty i jej zdolności.

Zamówienie to potwierdza pozycję Leonardo jako światowego lidera w kategorii dwusilnikowych śmigłowców średnich i lekkich oraz wzmacnia jego pozycję w regionie Azji i Pacyfiku. Nowe śmigłowce AW139 i AW109Trekker powiększą liczbę śmigłowców Leonardo w Chinach. Leonardo dostarczyło już ponad 40 śmigłowców AW139 i 13 AW109 Trekker różnym chińskim operatorom, potwierdzając swoją pozycję lidera w branży paliwowo-gazowniczej (OGP), ratownictwa medycznego (EMS), VIP i ochrony porządku publicznego w Chinach.

Do tej pory ponad 290 klientów z ponad 80 krajów złożyło zamówienia na ponad 1250 egzemplarzy śmigłowców AW139 do wykonywania wszelkiego rodzaju misji. Potwierdza to zatem, że AW139 jest najważniejszym na świecie programem śmigłowcowym od czasu jego certyfikacji w 2004 roku i najlepiej sprzedającym się typem w swojej kategorii. Wraz z najnowszym ulepszeniem śmigłowca wprowadzonym w systemie awioniki, w AW109Trekker należącym do Xiangjiang GA zostanie zastosowany 4-osiowy autopilot, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo śmigłowca i jego zwrotność.

Ponad 200 cywilnych śmigłowców Leonardo różnych typów zostało do tej pory sprzedanych chińskim użytkownikom dla szeregu usług zarówno komercyjnych, jak i publicznych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony