Przejdź do treści
Źródło artykułu

LCI i Airbus z umową na zakup do sześciu śmigłowców H175

Firma lotnicza LCI i jej spółka Libra Group ogłosiły złożenie w  Airbusie zamówienia na dostawę do sześciu średnich śmigłowców H175, wartych ponad 125 mln dolarów. Kontrakt składa się z potwierdzonej umowy na dwa wiropłaty (pierwszy ma zostać przekazany LCI pod koniec 2023 r.), oraz zamówienia opcjonalnego na kolejne cztery maszyny. Zamówienie jest następstwem wcześniejszego zakupu przez LCI nowych H175.

Jaspal Jandu, dyrektor generalny LCI, stwierdził: „H175 to wszechstronny śmigłowiec wielozadaniowy, a złożone przez nas zamówienie pomoże LCI utrzymać szeroką ofertę usługową. Najnowszy etap partnerstwa z Airbusem jest ważnym elementem długoterminowej strategii rozwoju i pokazuje nasze zaangażowanie w rynek leasingu śmigłowców”.

Bruno Even, dyrektor generalny Airbus Helicopters, powiedział: „LCI to wieloletni i ceniony partner Airbusa. Jako liczący się leasingodawca i użytkownik śmigłowców Airbusa, zamawiając H175 pokazuje siłę rynku i jego odbudowę po pandemii”.

We flocie LCI lata około 50 śmigłowców i samolotów Airbusa. Są one eksploatowane przez 14 podmiotów w 10 krajach do różnych zadań, w tym w ratownictwie medycznym, służbie poszukiwawczo-ratowniczej oraz morskiej energetyce wiatrowej. Skala działalności i wartość LCI stale rosną, gdyż z czasem usługi świadczone przez firmę ulegały dywersyfikacji. Doświadczony zespół zarządzający firmy zbudował silne relacje z producentami statków powietrznych i silników, klientami oraz instytucjami finansowymi. Od momentu powstania w 2004 r. LCI przeprowadziła na rynku lotniczym transakcje za ponad 8 miliardów dolarów.

Śmigłowce H175 weszły do służby w 2015 roku. Wyróżniają je daleki zasięg, płynny lot, duża ładowność i komfort podróży w obszernej w kabinie. To bardzo wszechstronne śmigłowce średnie, mogące działać w wielu różnych konfiguracjach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony