Przejdź do treści
Replika B-29
Źródło artykułu

Kobieta ranna w zderzeniu z modelem repliki B-29

Federalna Administracji Lotnictwa USA (FAA) prowadzi dochodzenie w sprawie zderzenia zdalnie pilotowanej repliki B-29 w skali 35% z wózkiem golfowym na lotnisku Glenndale niedaleko Kokomo w stanie Indiana. W wyniki kolizji, do której doszło 5 listopada, do szpitala trafiła kobieta. 

Biuro szeryfa hrabstwa Howard podało w oświadczeniu, że jechała ona wózkiem golfowym w pobliżu pasa startowego na małym lotnisku, kręcąc film przedstawiający lot zbudowanej samodzielnie repliki. „Gdy samolot rozpoczął podejście do lądowania nagle zmienił kierunek i uderzył w wózek golfowy, powodując jego przewrócenie się i pozbawiając przytomności jadącą nim kobietę” – czytamy w oświadczeniu. Została ona przetransportowana śmigłowcem do szpitala, ale nie jest znany jej stan.

Statek powietrzny, który uczestniczył w kolizji to model repliki B-29, który napędzany jest czterema silnikami samochodowymi Honda Fit. W skali 35% ma około 35 stóp długości i prawie 50 stóp rozpiętości. Samolot został zbudowany od podstaw w ciągu ostatnich kilku lat przez Raya Hodgsona. Według doniesień lokalnych mediów, był on operatorem nadzorującym lot samolotu z ziemi.
 

Model replika B-29

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony