Przejdź do treści
Kim Dzong Un przed samolotem północnokoreańskiej produkcji
Źródło artykułu

Kim Dzong Un za sterami samolotu północnokoreańskiej produkcji

W Internecie pojawił się film, na którym widać przywódcę Korei Północnej Kima Dzong Una, który najpierw przeprowadza inspekcję, a następnie kołuje i startuje małym samolotem.

Zgodnie z cyklicznym materiałem wydawanym na temat działalności Kima przez Korean Central Television (KCTV), w marcu br., przywódca Korei Północnej poleciał lekkim samolotem zbudowanym w miejscowych zakładach. W materiale filmowym widać, jak Kim najpierw przeprowadza inspekcję przedodlotową samolotu, a potem wydaje się, że to on go potem pilotuje. Nie widać jednak samego lotu, a kolejne ujęcie przedstawia już lądowanie.

Informacja ta pojawiła się po innych opublikowanych ostatnio przez rządowe media Korei Płn., które pokazały fabrykę lekkich statków powietrznych produkujących konstrukcje w oparciu o dwupłatowiec An-2, pierwotnie zaprojektowany przez ukraińską firmę (wcześniej radziecką) Antonov i samolot bardzo podobny amerykańskiej Cessny 172 Skyhawk.

"Fakt, że możemy sami zbudować samolot przy zastosowaniu własnych technologii, pokazuje, że możemy to robić w praktyce. Muszę wykonać lot samolotem zbudowanym przez naszą klasę robotniczą", powiedział przed lotem Kim, według KCTV. „Samolot zbudowany przez naszą klasę robotniczą miał dobre osiągi, był łatwy w pilotażu, a dźwięk jego silnika brzmiał bardzo dobrze. To dobrze zbudowana konstrukcja!”, dodał później.


To nie pierwszy raz, kiedy ukazał się materiał filmowy z Kim Dzong Unem lecącym samolotem. Na początku 2015 r. na portalu Youtube zostało opublikowane wideo przedstawiające północnokoreańskiego lidera pilotującego większą maszynę (z pomocą siedzącego obok drugiego pilota).

Zgodnie z wcześniej opublikowanymi materiałami, Kim prawdopodobnie posiada również samolot marki Cessna, którym lata z nowego pasa startowego zlokalizowanego w pobliżu jego posiadłości. Zainteresowanie Kim Dzong Un lataniem kontrastuje z podejściem do tego tematu jego ojca Kim Dzong Ila, o którym mówiono, że bał się latać. W 2011 r. były szef Korei Północnej wybrał się do Moskwy z wizytą państwową, podróżując do stolicy Rosji pociągiem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony