Przejdź do treści
Źródło artykułu

Goodyear zaprezentuje innowacyjną linię opon lotniczych podczas Paris Air Show 2023

Goodyear będzie obecny podczas 54. edycji Paris Air Show, gdzie zaprezentuje innowacyjną linię opon lotniczych. Wystawa zbiega się w czasie ze 125. urodzinami Goodyear i będzie okazją do zaprezentowania wizji firmy zawartej w programie odpowiedzialności korporacyjnej "Better Future". Goodyear ma ponad stuletnie doświadczenie w branży lotniczej poparte zamówieniami od wiodących światowych producentów samolotów, takich jak Airbus oraz Boeing.

Podczas targów Paris Air Show, które odbędą się w Le Bourget Parc des Expositions w dniach 19-25 czerwca, Goodyear zaprezentuje m.in. oponę Flight Radial, która jest montowana np. w Boeingu 737 MAX (rozmiar H44.5x16.5R21) i 777X (rozmiar 52x21.0R22).

Dzięki mocniejszej i zarazem lżejszej konstrukcji, opona Goodyear Flight Radial pozwala obniżyć ogólną masę samolotu i zapewnienia bardziej komfortowe lądowania. Jej inne atuty to dłuższa żywotność, trwałość i wydajność. Mocne, sztywne pasy bieżnika z ulepszonymi mieszankami gumowymi zapewniają stabilność wymiarów i zwiększoną odporność na przecięcia. Z kolei konstrukcja radialna pomaga osiągnąć większą liczbę lądowań, a zoptymalizowana konstrukcja stopki zmniejsza masę opony.

„Jako firma z bogatym dziedzictwem w lotnictwie, cieszymy się, że możemy być częścią tego wiodącego w branży wydarzenia. Paris Air Show gromadzi globalną społeczność lotniczą, więc to doskonała okazja, aby zaprezentować naszą gamę opon i nawiązać kontakt z klientami oraz partnerami z branży,” powiedział Joe Burke, dyrektor generalny Goodyear Global Aviation.

Opony lotnicze Goodyear są homologowane do wielu najbardziej zaawansowanych samolotów pasażerskich na świecie, w tym Airbusa A320neo, Boeinga 737 MAX i odrzutowców biznesowych, takich jak Citation X+, Praetor 500/600 i Gulfstream G500. Stoisko Goodyear Aviation Tires będzie zlokalizowane w hali 3 i oznaczone numerem D 73.

Bieżniki Goodyear Aviation
Od prawie 100 lat bieżnikowane opony Goodyear Aviation są ekonomicznym i bardziej zrównoważonym wyborem dla flot linii lotniczych, ponieważ wydłużają żywotność karkasów opon i wymagają mniejszego zużycia surowców niż zakup nowej opony. Ponadto zaawansowane technologie mieszanki bieżnika zapewniają niezawodne osiągi, oferując jednocześnie wydajną i skuteczną opcję dla współczesnych klientów linii lotniczych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony