Przejdź do treści
Źródło artykułu

FO British Airways zwolniony po ekscesach na pobycie

Linie British Airways potwierdziły, że zwolniły pilota, którego nieodpowiedzialne zachowanie na pobycie spowodowało odwołanie lotu i koszty z tym związane w wysokości 120 tys. dolarów. Liczne publikacje w Wielkiej Brytanii donoszą, że FO stawił się w Johannesburgu na lot do Londynu po wysłaniu SMS-a do znajomego stewarda ze szczegółowym opisem swoich wybryków pod wpływem kokainy i alkoholu.

Brytyjski narodowy przewoźnik lata do tego południowoafrykańskiego miasta dwa razy dziennie wykorzystując A380. Kiedy następnego dnia pojawił się na lotnisku, steward powiadomił służby o jego zachowaniu i lot został odwołany. FO wrócił do Londynu kolejnym lotem jako pasażer.

Po lądowaniu na Heathrow, pilot został poddany testowi na obecność narkotyków, który wykazał ich obecność w organizmie mężczyzny. W związku z tym faktem został natychmiast zwolniony z pracy. Linia lotnicza potwierdziła ten fakt, ale nie podała żadnych związanych z tym szczegółów.

Brytyjski nadzór lotniczy (CAA) stwierdził, że normalną procedurą w przypadku powiadomienia o pozytywnym wyniku testu na obecność narkotyków jest natychmiastowe poddanie się pilota kontroli lekarskiej.

FO British Airways zwolniony po ekscesach na pobycie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony