Przejdź do treści
A380 należący do linii British Airways, fot. anna.aero
Źródło artykułu

FO British Airways zwolniony po ekscesach na pobycie

Linie British Airways potwierdziły, że zwolniły pilota, którego nieodpowiedzialne zachowanie na pobycie spowodowało odwołanie lotu i koszty z tym związane w wysokości 120 tys. dolarów. Liczne publikacje w Wielkiej Brytanii donoszą, że FO stawił się w Johannesburgu na lot do Londynu po wysłaniu SMS-a do znajomego stewarda ze szczegółowym opisem swoich wybryków pod wpływem kokainy i alkoholu.

Brytyjski narodowy przewoźnik lata do tego południowoafrykańskiego miasta dwa razy dziennie wykorzystując A380. Kiedy następnego dnia pojawił się na lotnisku, steward powiadomił służby o jego zachowaniu i lot został odwołany. FO wrócił do Londynu kolejnym lotem jako pasażer.

Po lądowaniu na Heathrow, pilot został poddany testowi na obecność narkotyków, który wykazał ich obecność w organizmie mężczyzny. W związku z tym faktem został natychmiast zwolniony z pracy. Linia lotnicza potwierdziła ten fakt, ale nie podała żadnych związanych z tym szczegółów.

Brytyjski nadzór lotniczy (CAA) stwierdził, że normalną procedurą w przypadku powiadomienia o pozytywnym wyniku testu na obecność narkotyków jest natychmiastowe poddanie się pilota kontroli lekarskiej.

FO British Airways zwolniony po ekscesach na pobycie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony