Przejdź do treści
Egzamin, źródło: privatepilotdvd.com
Źródło artykułu

FAA unieważnia 140 egzaminów praktycznych na uprawnienia IFR

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) zapowiedziała każdemu, kto u jednego z bush pilotów z Alaski zdał egzamin praktyczny na uprawnienia IFR lub instruktora IFR, że będzie musiał go powtórzyć, aby zachować swoje uprawnienia. Według Anchorage Daily News, nieważne egzaminy praktyczne zostały przeprowadzone między lipcem 2018, a czerwcem 2022 r.

Agencja nie ujawniła zbyt wielu szczegółów na temat dochodzenia w tej sprawie, ale Adam White, dyrektor ds. legislacyjnych Alaska Airmen's Association, powiedział, że obawy dotyczą wyznaczonego przez FAA egzaminatora, „który w zasadzie nie przeprowadzał pełnego egzaminu”.

Wspomniany pilot jest kimś w rodzaju legendy na Alasce i 40 lat temu założył firmę Alaska Floats and Skis w Talkeetna. Powszechnie uważa się go za autorytet w dziedzinie operacji na lodowcach, a jego szkoła lotnicza przez lata wyszkoliła tysiące pilotów. Nie jest jasne, ilu pilotów dotyczy problem, ale pewne jest, że przynajmniej niektórzy z nich starają się o ponowne przeprowadzenie egzaminu, ponieważ większość przewoźników lotniczych na Alasce wymaga posiadania aktualnego uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów.

Osoby, których problem dotyczy, zostaną powiadomione listownie i będą miały 10 dni od otrzymania listu na skontaktowanie się z FAA. Następnie będą miały 15 dni na wykonanie lotu kontrolnego. White dodał, że piloci krytykują czas opublikowania tego ogłoszenia i fakt, że zostało ono upublicznione, zanim lotnicy, których ono dotyczy, zostali powiadomieni.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony