Przejdź do treści
Źródło artykułu

FAA daje zielone światło na dostawy dronami paczek w ramach operacji poza zasięgiem wzroku operatora

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) przyznała programowi dronów Prime Air firmy Amazon zezwolenie na wykonywanie lotów „poza zasięgiem wzroku” operatora (BVLOS), co umożliwi firmie skalowanie operacji dostaw bezzałogowcami.

Aby uzyskać zatwierdzenie BVLOS, Amazon przeprowadził kilka demonstracyjnych lotów, pokazując, w jaki sposób jego drony wykorzystują technologię detect-and-avoid, aby omijać przeszkody, takie jak samoloty, helikoptery i balony na ogrzane powietrze. Loty te były wykonywane pod nadzorem inspektorów FAA w celu sprawdzenia funkcjonalności systemu.

Po uzyskaniu zgody FAA, do końca roku Amazon ma rozpocząć dostawy dronami w College Station w Teksasie, gdzie firma rozpoczęła operacje tego typu już w 2022 r. Według Amazona, ostatnia decyzja FAA otwiera drogę do dotarcia do klientów w gęsto zaludnionych obszarach, kładąc podwaliny pod skalowanie operacji w całych Stanach Zjednoczonych.

Amazon zaznaczył, że do końca obecnej dekady celem firmy jest dostarczanie za pomocą bezzałogowców 500 mln paczek rocznie. „Opracowanie tych przełomowych technologii zajęło lata testowania wynalazków i ich udoskonalania, a teraz, tuż po zatwierdzeniu regulacyjnym i wprowadzeniu najnowocześniejszej technologii, z radością rozpoczynamy kolejny rozdział dla Prime Air” — napisał rzecznik firmy w oświadczeniu.

Program dostaw paczek dronami firmy Prime Air

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony