Przejdź do treści
Źródło artykułu

Emirates SkyCargo podwoi swoje możliwości w ciągu najbliższej dekady

Emirates SkyCargo wzbogaciło swoją flotę frachtowców o dwa Boeingi 747-400F, demonstrując swoje silne zaufanie do globalnego rynku cargo, działającego obecnie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.

Emirates SkyCargo, oddział cargo należący do linii Emirates, największej międzynarodowej linii lotniczej na świecie, planuje zwiększyć swoją flotę o 15 frachtowców. Będzie to możliwe dzięki ogłoszonym zamówieniom i programowi konwersji frachtowców, a także dostawom nowych samolotów pasażerskich, Airbusów A350 pod koniec lata 2024 r., a rok później Boeingów 777-X.

W ciągu następnej dekady Emirates SkyCargo spodziewa się podwoić swoją obecną pojemność, dodać ponad 20 nowych kierunków obsługiwanych w ramach swojej sieci frachtowej oraz zaoferować klientom jeszcze większą elastyczność i usługi, dzięki wykorzystaniu floty obejmującej ponad 300 samolotów szerokokadłubowych, w skład której wchodzą: 777, 777-F, 747-F, A350 i A380.

Chociaż panująca na rynku niestabilność może powodować, że inni się wahają, Emirates SkyCargo przystępuje do działania i realizuje swoje plany. Prognozy średnio- i długoterminowe dla przewozów ładunków lotniczych na świecie wskazują na tendencję wzrostu w granicach 3-5%. W połączeniu ze strategią Dubaju dotyczącą podwojenia handlu zagranicznego, w którym logistyka multimodalna będzie odgrywała znaczącą rolę oraz aktywnością gospodarczą na rynkach w Zatoce Perskiej, Azji Zachodniej i Afryce, potencjał Emirates SkyCargo staje się ewidentny – mówi Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President, Emirates SkyCargo.

Dwa nowe wynajęte samoloty Boeing 747-F dadzą nam natychmiastową zdolność przewozową. Jednocześnie spodziewamy się dostaw pięciu nowych Boeingów 777F w 2024 i 2025 roku oraz dziesięciu Boeingów 777-300ER, które zostaną dostarczone w ramach naszego programu konwersji w ciągu najbliższych 5 lat. Szacujemy, że nawet te dodatkowe samoloty nie będą wystarczające. Do tego czasu będziemy dysponować infrastrukturą (konserwacje, naprawy i remonty), która pozwoli nam szybko i skutecznie zwiększyć skalę naszego programu konwersji frachtowców, gdyby zaistniała taka potrzeba – komentuje Nabil Sultan.

Wynajęte na zasadzie długoterminowego leasingu wet-lease, dwa Boeingi 747-F uzupełniają istniejącą flotę Emirates SkyCargo składającą się z 11 frachtowców Boeing 777 i służą obecnie na trasie do Chicago trzy razy w tygodniu i Hongkongu dziewięć razy w tygodniu.

Nowe samoloty oznaczają, że możemy rozszerzyć naszą sieć frachtową i wzmocnić więź z główną siatką połączeń Emirates. Nowy skład floty zapewnia również większą elastyczność, dzięki której możemy jeszcze lepiej spełniać potrzeby naszych klientów. Emirates SkyCargo inwestuje również w rozwój nowych produktów oraz przyspiesza digitalizację i innowacje technologiczne. Naszą ambicją jest przewodzenie na rynku w dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań, które są szybkie, niezawodne, elastyczne i wydajne. Więcej o ekscytujących rozwiązaniach już w najbliższym czasie. Bądźcie na bieżąco – dodaje Nabil Sultan.

W ubiegłym tygodniu Emirates SkyCargo rozpoczęły zupełnie nową kreatywną kampanię reklamową, która pokazuje, jak „Świat działa lepiej z Emirates SkyCargo" (ang. „The World Works Better with Emirates SkyCargo"). Reklama przedstawia codzienne scenariusze, które wskazują, jak istotna jest działalność logistyczna firmy, która łączy ludzi i produkty na całym świecie, niezależnie od tego, czy chodzi o ratującą życie opiekę zdrowotną, świeże owoce, kwiaty, zwierzęta domowe czy towary wartościowe.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony