Przejdź do treści
Źródło artykułu

Emirates potwierdzają wiodące w branży standardy bezpieczeństwa

Emirates, największe pasażerskie linie lotnicze na świecie, zakończyły swój najnowszy audyt bezpieczeństwa operacyjnego IATA (IOSA) bez żadnych uwag - to odpowiednik doskonałego wyniku i rzadkie zjawisko w branży, biorąc pod uwagę złożoność operacji lotniczych.

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych wartości Emirates i od pierwszego dnia działalności nieustannie inwestujemy, aby zapewnić, że nasze operacje spełniają najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. Zakończenie audytu IOSA bez żadnych uwag to godne uwagi osiągnięcie, zwłaszcza w kontekście naszego szybkiego rozwoju operacyjnego po pandemii i globalnego charakteru linii Emirates. To zasługa naszych zespołów wewnętrznych i partnerów zewnętrznych, którzy każdego dnia przyczyniają się do bezpiecznego transportu tysięcy osób i ton towarów na pokładach samolotów Emirates na całym świecie. Będziemy nadal ciężko pracować nad tym, aby branża lotnicza pozostała branżą bezpieczną i  zrównoważoną – powiedział Sir Tim Clark, Prezes Emirates.

Ponad 1000 standardów i zalecanych praktyk zostało ocenionych przez akredytowaną przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) organizację audytową w ciągu pięciu dni, aby określić, w jakim stopniu system zarządzania operacyjnego Emirates jest zgodny ze standardami i zalecanymi praktykami IOSA (ISARP).

Dzięki temu audytowi linie Emirates wykazały rygorystyczność swoich systemów i procesów zapewniających bezpieczne praktyki operacyjne i zdatność do lotu swojej nowoczesnej floty Boeingów 777 i Airbusów A380.

Emirates promują silną kulturę bezpieczeństwa w całej organizacji na wszystkich poziomach. Zasady bezpieczeństwa operacyjnego linii są konsekwentnie weryfikowane i dostosowywane zgodnie z najwyższymi standardami za każdym razem, gdy zmieniają się przepisy lub wprowadzane są nowe samoloty. Zespół Emirates Compliance Monitoring nieustannie kontroluje systemy i praktyki przewoźnika w całej sieci pod kątem standardów IOSA, aby identyfikować i zarządzać potencjalnymi niezgodnościami. Kierownictwo wyższego szczebla Emirates jest również informowane w ramach regularnych przeglądów zarządzania o stanie zgodności organizacji z normami, aby utrzymać poziom bezpieczeństwa i ochrony w stale zmieniającej się branży.

Emirates to wielokrotnie nagradzane międzynarodowe linie lotnicze o globalnym zasięgu, łączące pasażerów i ułatwiające globalny handel do i przez swój nowoczesny hub w Dubaju. Ostatnio przewoźnik został uhonorowany nagrodą "World Class Award" za bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, obsługę i inkluzywność podczas targów APEX 2023. Linie Emirates zdobyły również wyróżnienia  "5 Star Global Official Airline Rating" oraz "Passenger Choice Award for Best Global Entertainment". Ponadto zdobyły dwa tytuły w konkursie ULTRAs 2022, w tym "Najlepsza linia lotnicza na świecie" i "Najlepsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie".

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony