Przejdź do treści
Źródło artykułu

EASA wydała certyfikat typu dla Tecnam P2012 STOL

Firma Tecnam otrzymała certyfikat EASA dla modelu P2012 STOL z możliwością wykonywania stromych podejść z gradientem 10°. Tecnam P2012 STOL jest przystosowany do operowania z wyjątkowo krótkich pasów startowych charakteryzujących się ekstremalnymi ograniczeniami operacyjnymi.

P2012 STOL to jedyny dwusilnikowy samolot krótkiego startu i lądowania, który spełnia najnowsze zmiany certyfikacyjne. Statek powietrzny posiada maksymalną masę całkowitą 3680 kg i udźwig 1191 kg.  

Jego pokład jest przestronny i obejmuje dziewięć foteli pasażerskich, z których każdy umiejscowiony jest przy oknie. Możliwości wielozadaniowe samolotu pozwalają na przekształcenie w ciągu kilku minut konfiguracji kabiny z wersji pasażerskiej na cargo, wersję kombinowaną lub do przewozów medycznych.

Kokpit wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie, w tym w zaawansowany system awioniki G1000 NXi, autopilota GFC700 oraz ADS-B in/out. Jak informuje producent, dzięki osiągom samolotu na krótkich pasach startowych i certyfikatowi umożliwiającemu wykonywanie 10 stopniowego gradientu podejścia, model P2012 STOL może operować ze wszystkich, nawet najbardziej niedostępnych na świecie pasów startowych. 

Tecnam P2012 STOL

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony