Przejdź do treści
Vought F4U Corsair na lotnisku (fot. avweb.com)
Źródło artykułu

EAA zaprasza wszystkich operatorów myśliwców Corsair do przybycia na AirVenture 2023

Świeżo po 80. rocznicy wprowadzenia do użytku (w grudniu 1942 r.), zaprojektowany i początkowo wyprodukowany przez Chance Vought, myśliwiec Vought F4U Corsair ma odegrać główną rolę w produkcji Sony Pictures pt. "Devotion". Oparty na prawdziwej historii lotników marynarki wojennej (i pilotów myśliwców Corsair) Thomasa Hudnera i Jessego Browna, film zdobył uznanie krytyków, a także podziw społeczności lotniczej.

Flota myśliwców ma być prezentowana na tegorocznych pokazach lotniczych EAA AirVenture, które odbędą się na regionalnym lotnisku Wittman w Oshkosh w stanie Wisconsin w dniach 24-30 lipca 2023 r.

Rick Larsen, wiceprezes EAA, powiedział: „Ponieważ w Ameryce Północnej pozostało tylko około dwóch tuzinów latających egzemplarzy Corsaira, postanowiliśmy wykorzystać okazję, aby zgromadzić jak największą grupę tych niezapomnianych samolotów podczas organizowanej imprezy w Oshkosh."

W tym celu EAA kontaktuje się ze wszystkimi właścicielami i operatorami konstrukcji tego typu, próbując sprowadzić jak najwięcej myśliwców o charakterystycznych kształtach na pokaz.

Larsen powiedział: „Naszym celem jest stworzenie niezapomnianego programu z kilkoma pokazami, podczas których "Korsarze" będą prezentować się na ziemi i w powietrzu”.

EAA niedawno otworzyła nową wystawę Corsair w Muzeum Lotnictwa EAA, aby uhonorować zarówno zdobywcę Medalu Honoru, Hudnera, jak i Browna, pierwszego afroamerykańskiego lotnika morskiego. Na wystawie znajduje się Corsair pilotowany przez Hudnera we wczesnych latach pięćdziesiątych XX wieku i pomalowany oryginalnymi oznaczeniami eskadry VF-32.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony