Przejdź do treści
Flota samolotów należaca do linii Southwest Airlines, fot. avweb
Źródło artykułu

Do końca 2023 r. Southwest Airlines będą dysponować flotą 843 egzemplarzy modelu B737

Linie Southwest Airlines z siedzibą w Dallas poinformowały, że wiosną tego roku planują wykonywać ponad 4 tys. lotów dziennie, obsługując ponad 120 lotnisk w 11 krajach. Informacja ta pojawiła się po tym, jak przewoźnik opublikował wyniki za czwarty kwartał 2022 r., zgodnie z którymi, poniósł stratę netto w wysokości 220 mln USD.

Southwest to linie, które w czerwcu 2022 r. jako pierwsze powróciły do poziomów przewozów notowanych przed pandemią koronowirusa i do końca zeszłego roku zatrudniły ponad 10 tys. nowych pracowników. Z kolei w tym roku z linia utworzyła już prawie 1,5 tys dodatkowych wakatów. W lutym 2023 r. przewoźnik zajął drugie miejsce pod względem punktualności w USA, a w styczniu trzecie, co jest dużym krokiem w kierunku szybkiego powrotu do historycznych poziomów niezawodności operacyjnej.

Linia lotnicza nadal otrzymuje również dostawy samolotów Boeing 737 MAX 8, których w pierwszym kwartale ma być ok 30. Do końca roku ma zostać wycofanych 27 B737-700, w tym pięć do końca pierwszego kwartału. Przewoźnik spodziewa się, że do końca 2023 roku będzie dysponował flotą 843 egzemplarzy modelu B737.

Aby przygotować się na obsługę dodatkowych pasażerów, na lotnisku w Atlancie linie Southwest rozpoczęły testy kilku nowych pomysłów na szybsze wsiadanie i wysiadanie pasażerów z samolotów.

Flota Southwest Airlines

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony