Przejdź do treści
Diamond DA62
Źródło artykułu

Diamond DA62 będzie montowany w Brazylii

Firma Diamond Aircraft podpisała umowę, która umożliwi brazylijskiej spółce Aeromot, zajmującej się technologią lotniczą, montaż dwusilnikowego samolotu z napędem tłokowym DA62. Korzystając z zestawów dostarczonych przez Diamond Aircraft Canada, Aeromot będzie budował DA62 w swoim kompleksie CTAero w Guaíba w Brazylii.

Zgodnie z oświadczeniem obu spółek, Diamond i Aeromot planują osiągnąć produkcję w Brazylii na poziomie ponad 50 sztuk rocznie. „Globalny popyt na samoloty lotnictwa ogólnego jest ogromny” — powiedział dyrektor generalny Diamond Aircraft Canada, Kevin Sheng. „Zwłaszcza rynek brazylijski i południowoamerykański ogólnie odnotował silny wzrost i uważamy, że teraz jest właściwy czas, aby szukać możliwości rozszerzenia produkcji i sprzedaży w tym regionie", dodał.

Jak akcentuje, nowoczesny, luksusowy dwusilnikowy DA62, charakteryzuje się wyjątkową ekonomiką i przestrzenią i  doskonale pasuje do rynku południowoamerykańskiego. Chociaż nie podano daty rozpoczęcia montażu, firmy twierdzą, że pierwsze samoloty zbudowane przez Aeromot zostaną dostarczone do klientów do 2025 r.

Aeromot zamierza początkowo sprzedawać montowane przez siebie DA62 w Brazylii, Argentynie, Paragwaju i Urugwaju, z planami ekspansji, jeśli rynek będzie się dobrze rozwijał. Aeromot jest dystrybutorem i autoryzowanym serwisem Diamond Aircraft od 2016 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony