Przejdź do treści
Źródło artykułu

D328eco w służbie dla klientów korporacyjnych i drużyn sportowych

Firma Deutsche Aircraft poinformowała, iż pierwszym klientem regionalnego samolotu D328eco będzie niemiecka linia Private Wings, która podpisała list intencyjny na dostawę pięciu egzemplarzy tej 40-miejscowej turbośmigłowej konstrukcji. Statek powietrzny jest zmodernizowaną i wydłużoną wersją Dorniera 328, będącego w eksploatacji od lat 90. XX wieku (zarówno w wersji turbośmigłowej, jak i odrzutowej).

Chociaż D328eco jest wyposażony w konwencjonalne silniki, to został zaprojektowany tak, aby zminimalizować wpływ na środowisko i według producenta może w 100% wykorzystywać zrównoważone paliwa lotnicze (SAF). Oprócz wartości marketingowej, ochrona środowiska jest coraz ważniejszym czynnikiem dla producentów samolotów, ponieważ loty na krótkich dystansach znalazły się pod kontrolą opinii publicznej i rządów poszczególnych krajów.

Private Wings specjalizuje się w lotach czarterowych dla klientów korporacyjnych i drużyn sportowych. Oprócz Beech 1900D w swojej flocie posiada dziewięć turbośmigłowych Dornier 328 i jeden egzemplarz w wersji odrzutowej (o nazwie Do328JET).

Podpisanie porozumienia zostało ogłoszone podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład montażu końcowego Deutsche Aircraft w Lipsku, gdzie będzie produkowany D328eco. Niemiecka Deutsche Aircraft jest spółką zależną amerykańskiej Sierra Nevada Corporation, która z kolei jest właścicielem aktywów Fairchild Dornier.

Dornier Do328eco

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony