Przejdź do treści
Wypadek Cessny 525B na lotnisku Tri-Cities Airport w stanie Waszyngton
Źródło artykułu

Cessna Citation 525B zapaliła się po lądowaniu bez podwozia

20 września 2022 r., na lotnisku Tri-Cities Airport (PSC/KPSC), Pasco, w stanie Waszyngton doszło do wypadku Cessny 525B CitationJet CJ3 należącej do Pacific Cataract and Laser Institute Inc (znaki rejestracyjne N528DV). Samolot wylądował na pasie startowym 03L bez podwozia, co spowodowało, że po przyziemieniu zapalił się, ale wszystkim dziesięciu osobom przebywającym na jego pokładzie udało się bezpiecznie ewakuować.

Rzecznik miejscowej straży pożarnej powiedział, że strażacy nie otrzymali ostrzeżenia o problemach w powietrzu, co opóźniło ich reakcję i wyjazd pojazdów ratunkowych w pobliże pasa startowego 03L. „Lotniskowi strażacy nagle usłyszeli coś, co nie brzmiało dobrze. Odwrócili się, wyjrzeli przez okno i zobaczyli samolot sunący bez podwozia po pasie startowym" dodał.  

Wszyscy podróżujący samolotem zostali przebadani, ale nikt nie wymagał opieki medycznej. Wypadek spowodował zamknięcie lotniska na kilka godzin. Aktualnie jego przyczyny są badane przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA) oraz Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Wypadek Cessny 525B na lotnisku Tri-Cities Airport (PSC/KPSC), Pasco, w stanie Waszyngton

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony