Przejdź do treści
Airbus otwiera nowy ośrodek szkolenia przyszłych pilotów liniowych (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Airbus otwiera nowy ośrodek szkolenia przyszłych pilotów liniowych

Airbus Flight Academy Europe (AFAE), spółka w 100% należąca do Airbusa, uruchomiła w Angoulême w południowo-zachodniej Francji nowy ośrodek szkolenia kandydatów na pilotów. Podczas inauguracji jego działalności przedstawiciel Airbusa potwierdził, że Volotea, przewoźnik z siedzibą w Barcelonie, jako pierwszy zatrudni absolwentów nowego kampusu szkoleniowego Airbusa.

Decyzja Volotei, by przyjąć do pracy 11 świeżo upieczonych pilotów, potwierdza jakość programu szkoleniowego Ab-Initio firmy Airbus, uruchomionego w 2019 r. Program wyposaża uczestników w umiejętności i nastawienie wymagane do stania się „pilotem gotowym do pracy". Koncentruje się na rozwoju kluczowych pilotażowych kompetencji technicznych i behawioralnych. Będący obecnie w końcowej fazie szkolenia słuchacze ośrodka dołączą do załóg Volotei i będą latać jako II piloci od kwietnia do maja tego roku.

„To ważny dzień dla Volotei, bo pierwszy raz pozyskujemy pilotów-uczniów bezpośrednio z Airbus Flight Academy Europe. Cieszymy się, bo wiemy, że program szkolenia stoi na bardzo wysokim poziomie, idealnie dostosowanym do filozofii szkoleniowej Volotei", powiedział Carlos Muñoz, prezes linii lotniczej. „Nasza firma z roku na rok zwiększa flotę posiadanych Airbusów, więc będziemy potrzebować znacznie więcej pilotów. Mamy nadzieję, że to początek bardzo udanej, długoterminowej współpracy z Airbus Flight Academy, z której usług skorzystało już wielu młodych pilotów".

Inauguracja nowego obiektu zapewnia AFAE, pierwszej szkole lotniczej, która uruchomiła szkolenia przyszłych pilotów Airbusów w Europie, zwiększone zdolności dydaktyczne. Placówka może jednocześnie edukować 200 uczniów-pilotów. Na terenie o powierzchni 4,7 hektara znajduje się nowy budynek o powierzchni ok. 3200m², mieszczący 14 sal lekcyjnych i odpraw, halę symulatorów, audytorium i restaurację.

Poszerzając bazę szkoleniową ab-initio, Airbus potwierdza wieloletnie zaangażowanie w udzielanie wsparcia klientom w przewidywaniu i przygotowywaniu się do wyzwań przyszłości. Pomagając w szkoleniu nowych pilotów, których  w ciągu następnych 20 lat będzie potrzeba – jak się szacuje – około 550 000, Airbus zapewnia, iż ​​branża produkująca samoloty jest gotowa do przywrócenia ruchu lotniczego do poprzedniej intensywności już w latach 2023-2025. Przeprowadzka do nowego kampusu jest też okazją dla AFAE do dostosowania do globalnego podejścia Airbusa do zrównoważonego rozwoju. Pierwszym krokiem było uzyskanie dla ośrodka w 2021 roku certyfikatu ISO 14001. AFAE dąży teraz do zmniejszenia emisji CO₂ floty eksploatowanych samolotów szkoleniowych – trwa realizacja zamówienia na bardziej oszczędne i cichsze lekkie samoloty Elixir, które uzupełnią Cirrusy, a także zapewnią ograniczenie wpływu na środowisko ze względu na krótszy łańcuch dostaw.

W przyszłości AFAE zamierza działać zgodnie z długoterminowymi ambicjami Airbusa w zakresie zerowej emisji, zarazem utrzymując kompleksowe i innowacyjne podejście do szkoleń, z którego Airbus słynie od ponad 50 lat, poprzez stałe wprowadzanie najnowszych technologii i koncepcji uczenia się, w tym edukacji ekologicznej od pierwszego dnia zajęć.

Program szkolenia kandydatów Airbus Pilot jest otwarty dla absolwentów szkół średnich z całego świata, którzy ukończyli 18 lat. Kandydaci przejdą testy przesiewowe online i na miejscu, zanim zostaną zakwalifikowani do szkolenia, które obejmie ponad 750 godzin zajęć na ziemi oraz 200 godzin treningu praktycznego (w locie i na symulatorze).

Więcej informacji o Airbus Flight Academy Europe dostępnych jest tutaj.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony