Przejdź do treści
Airbus intensyfikuje poszukiwania nowych kadr, aby przygotować przyszłość lotnictwa - pracownicy AH (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Airbus intensyfikuje poszukiwania nowych kadr, aby przygotować przyszłość lotnictwa

Chcąc wesprzeć rozwój samolotów pasażerskich, sprostać wyzwaniom w dziedzinach obronności, przestrzeni kosmicznej i śmigłowców, Airbus zamierza zatrudnić na całym świecie ponad 13 000 osób w 2023 r. Dla około 7 000 z nich powstaną w całej firmie nowe stanowiska. Nowi pracownicy odegrają kluczową rolę we wspieraniu rozwoju przemysłu i ambitnego planu działań Airbusa na rzecz dekarbonizacji oraz w przygotowaniu przyszłości lotnictwa.

„W 2022 roku przyjęliśmy ponad 13 000 nowych pracowników w Team Airbus na całym świecie, w złożonych uwarunkowaniach, które zweryfikowały nasze siły i atrakcyjność jako globalnego pracodawcy”, powiedział Thierry Baril, dyrektor ds. zasobów ludzkich i miejsc pracy w Airbusie. „Po sukcesie zeszłorocznej rekrutacji, w 2023 r. znów zatrudnimy ponad 13 000 pracowników. Zapraszamy utalentowane osoby z całego świata, aby przyłączyły się do nas i pomogły budować bardziej zrównoważoną przyszłość branży lotniczej.”

Airbus intensyfikuje poszukiwania nowych kadr, aby przygotować przyszłość lotnictwa - pracownicy AH (fot. Airbus)2

Tegoroczna akcja rekrutacyjna będzie miała zasięg ogólnoświatowy. Nacisk położony będzie na pozyskanie osób o kompetencjach technicznych i produkcyjnych, a także zdobywanie nowych umiejętności wspierających długoterminową wizję funkcjonowania firmy w obszarach takich jak nowe energie, cybernetyka i technologie cyfrowe. Ponad 9 000 z obsadzanych stanowisk będzie zlokalizowanych w Europie, a reszta w całej globalnej sieci korporacji. Jedna trzecia oferowanych posad została przeznaczona dla niedawnych absolwentów.

Airbus intensyfikuje poszukiwania nowych kadr, aby przygotować przyszłość lotnictwa - cyber bodyguards (fot. Airbus)

Obecnie Airbus zatrudnia we wszystkich swoich firmach na świecie ponad 130 000 osób. Airbus otrzymał niedawno certyfikat Top Employers w Europie, Ameryce Północnej i regionie Azji i Pacyfiku od Top Employers Institute, niezależnego globalnego organu oceniającego sposób zarządzania ludźmi i polityki HR w przedsiębiorstwach.

Więcej informacji o szerokiej gamie możliwości zatrudnienia w Airbusie potencjalni kandydaci znajdą pod adresem www.airbus.com/en/careers

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony