Przejdź do treści
Źródło artykułu

Linie Air India cierpią na niedobór pilotów, więc otwierają własną szkołę lotniczą

Linia Air India stoją w obliczu niedoboru pilotów i chcąc zwiększyć swój potencjał, ogłosiły utworzenie pierwszej w kraju własnej szkoły latania. Ośrodek został zlokalizowany w Amravati w stanie Maharasztra. To strategiczne posunięcie oznacza odejście od konwencjonalnej praktyki indyjskich linii lotniczych, gdzie główni przewoźnicy zazwyczaj współpracują w zakresie szkolenia pilotów z zewnętrznymi szkołami lotniczymi.

Nowa akademia ma szkolić do 180 pilotów rocznie, oferując kompleksową ścieżkę osobom nieposiadającym wcześniejszego doświadczenia w lataniu i umożliwiającą pracę w kokpitach samolotów Air India po ukończeniu wymaganych etapów szkolenia. 

„Decyzja o utworzeniu własnej szkoły latania jest podyktowana podwójnymi celami: zwiększeniem kontroli nad zapewnieniem odpowiedniej liczby pilotów i zapewnieniem najwyższej jakości szkolenia”, poinformował przewoźnik, który w tym celu zakupił ok 30 szkoleniowych samolotów jednosilnikowych i cztery wielosilnikowe od wiodących producentów, takich jak Piper i Diamond.

Linie Air India złożyły zamówienia na 470 nowych pasażerskich statków powietrznych i planują w 2024 r. wprowadzać jeden nowy samolot co sześć dni.

Analitycy branżowi przewidują zwiększone zapotrzebowanie na lotników, jako, że indyjskie linie lotnicze w ciągu najbliższej dekady mają zakupić około 1250 nowych samolotów. Ten gwałtowny wzrost podkreśla krytyczną potrzebę posiadania solidnej infrastruktury szkoleniowej wspierającej szybki rozwój sektora lotniczego w Indiach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony